Pół roku utrudnień na Karbiu [FOTO]

Cierpliwość kierowców w Bytomiu kolejny raz jest wystawiana na próbę. Rozpoczęły się roboty drogowe na ul. Wrocławskiej (DK94) i Konstytucji na Karbiu. Prace potrwają kilka miesięcy.

Reklama

Od ok. miesiąca trwa przebudowa ulicy Karlika. Inwestycja ma na celu przedłużenie drogi do ul. Konstytucji i skomunikowanie terenów po dawnych zakładach Linodrut, na których ma wkrótce powstać park handlowy z POLOmarketem. Prace obejmują również przebudowę układu drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Konstytucji i Wrocławskiej, aby umożliwić w przyszłości zjazd z Drogi Krajowej 94 na parking przyszłego centrum handlowego. Więcej na ten temat pisaliśmy na początku grudnia.

Równolegle spółka Węglokoks Kraj - właściciel kopalni Bobrek - realizuje drugi etap remontu wiaduktu w ciągu ulicy Wrocławskiej. Choć przeprawa nad torami kolejowymi była już kilkakrotnie naprawiana w ciągu ostatnich lat, to znów wymaga napraw z powodu szkód górniczych. Kierowcy powinni liczyć się z miejscowymi zwężeniami przekroju jezdni lub wyłączeniami określonych relacji ruchowych. Wykonawca prac ma siedem miesięcy na ich przeprowadzenie.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Mostów, utrudnienia w rejonie skrzyżowania Wrocławskiej, Miechowickiej i Konstytucji mają zakończyć się w czerwcu 2018 roku.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (17 replies).

BytomKarb02 Avatar
BytomKarb02 odpowiedział w temacie: #176251 2018/01/02 08:54

Błażej napisał: Cała ta sprawa z tym wiaduktem w Karbiu dziwnie wygląda. W lipcu zapowiadali objazd. teraz nagle chcą nitkami remontować. Nieznany jest zakres naprawy i jej koszt. Mieszkańcy chyba mają prawo wiedzieć co będzie robione z najważniejszą przeprawą w mieście.


Dokumentację całego remontu poszukaj na: dostawcy-weglokoks.coig.biz/

"Wykonanie robót remontowych obejmujących II etap tj. remont urządzeń dylatacyjnych w nitce B i C wiaduktu w ciągu ulicy Wrocławskiej w Bytomiu w oparciu o wykonany przez RAIL ROAD PROJECT w sierpniu 2017 r. - projekt budowlano-wykonawczy remontu urządzeń dylatacyjnych dla potrzeb WĘGLOKOKS KRAJ Sp. z o.o. KWK Bobrek-Piekary Ruch Bobrek"
Błażej Avatar
Błażej odpowiedział w temacie: #176249 2018/01/01 23:41
Cała ta sprawa z tym wiaduktem w Karbiu dziwnie wygląda. W lipcu zapowiadali objazd. teraz nagle chcą nitkami remontować. Nieznany jest zakres naprawy i jej koszt. Mieszkańcy chyba mają prawo wiedzieć co będzie robione z najważniejszą przeprawą w mieście.
georg11 Avatar
georg11 odpowiedział w temacie: #176247 2018/01/01 20:28
He he.Chciałbyś wprowadzić utopie która nigdy i nigdzie sie nie sprawdziła.Zejdz w końcu na ziemię.
AA Avatar
AA odpowiedział w temacie: #176237 2018/01/01 13:00
upór i zatwardziałość błądzących wymusza długotrwałe i żmudne prowadzenie Misji Oświecenia Publicznego
georg11 Avatar
georg11 odpowiedział w temacie: #176234 2017/12/31 23:05
A ten swoje do znudzenia.

Reklama