Bytomskie szkoły zmodernizują gabinety higienistyczne

250 tysięcy złotych dostaną bytomskie szkoły. Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację szkolnych gabinetów profilaktyki zdrowotnej.

- Chcielibyśmy, żeby w każdej szkole był gabinet zdrowia, gabinet profilaktyki zdrowotnej, w którym, w większych szkołach stale, a w mniejszych - okresowo będzie dostępna pielęgniarka bądź higienistka. A także, żeby w większych szkołach były gabinety stomatologiczne, a te szkoły, które gabinetu nie mają, żeby miały w inny sposób dostęp do opieki stomatologicznej - mówił we wrześniu tego roku minister zdrowia Konstanty Radziwiłł (za Polsat News).

Reklama

Niedługo później została podpisana ustawa, która pozwoliła słowa zamienić w czyny. Zmiany na własnej skórze odczują uczniowie bytomskich szkół. Wiadomo już, ile pieniędzy zostanie przeznaczone na modernizację gabinetów profilaktyki zdrowotnej.

Bytomskie szkoły z dotacji Wojewody Śląskiego otrzymają 250 tys. zł. Fundusze zostaną podzielone na 38 bytomskich szkół. Gdyby pieniądze były dzielone po równo, to każda otrzymałaby około 6,5 tys. Niewiele, ale to pozwoli na m.in. zakup nowych mebli oraz sprzętu medycznego.

- Stawiamy na jakość, dlatego planujemy zakup nowoczesnego i nieinwazyjnego sprzętu diagnostycznego, który znacznie poprawi efektywność świadczonych na terenie szkół usług medycznych - mówi Alicja Skowrońska z Wydziału Edukacji UM.

Zobacz też:
Reklama