Do świąt daleko, a ulice już z ozdobami

Miasto ściga się z supermarketami. Zaraz po dniu Wszystkich Świętych na ulicach Bytomia zaczęły pojawiać się ozdoby świąteczne, choć do Bożego Narodzenia mamy jeszcze półtora miesiąca. MZZiGK i MZDiM wydadzą na ten cel znaczne środki.

Już w piątek 3 listopada internauci dostrzegli na ulicach miasta ekipy rozwieszające wielkie świetliste bombki na latarniach. Zdjęcia ozdób wywołały w sieci duże poruszenie. Z jednej strony dlatego, że do świąt zostało jeszcze wiele czasu, a z drugiej, że miasto zdecydowało się na taki wydatek w chwili, gdy urzędnicy otrzymają grudniowe pensje w styczniu z powodu problemów finansowych gminy.

Reklama

- Łączny koszt wynajmu, montażu i demontażu ozdób wynosi ok. 200 tys. zł brutto - poinformowała Katarzyna Nylec, rzeczniczka Urzędu Miejskiego. Instalacje dekoracji zlecił zarówno Miejski Zarząd Dróg i Mostów, jak i Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej. Pierwszy współpracuje w tym zakresie z firmą Odeon z Gliwic, natomiast drugi z Zakładem Usługowym Konserwacja Terenów Zielonych Jacek Wieczorek z Bytomia.

Montaż ozdób ma potrwać aż do 4 grudnia. Dekoracje pojawią się na: Rynku (m.in. Mikołaj), ul. Dworcowej, dworcu autobusowym, pl. Sikorskiego, pl. Wolskiego (bombka), pl. Bruninga, pl. Szalonka, skwerze Bonczola, Parku im. Marii Konopnickiej, przy ul. Strażackiej, przed Urzędem Miejskim (gwiazda) oraz na latarniach ulicznych w obrębie głównych skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Na ulicach i placach zostaną zamontowane zarówno ozdoby płaskie jak i przestrzenne 3D z oświetleniem LED.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (8 replies).

Sir Zorro Avatar
Sir Zorro odpowiedział w temacie: #174966 2017/11/09 00:05
Gdzie daleko ?.
Do cywilizowanej Europy jesteśmy opóźniemi prawie o trzy miesiące.

londynek.net/wiadomosci/article?jdnews_id=46313
foxbat Avatar
foxbat odpowiedział w temacie: #174963 2017/11/08 21:35
Maciej Polok Avatar
Maciej Polok odpowiedział w temacie: #174961 2017/11/08 21:06
Zapomnieliście chyba, że ktoś za te lampki dostaje sporo pieniążków.
Nic się nie stanie jak właściciel "lampek" odpali chłopakom 5 czy 10 %.
A szybciej trzeba było je powiesić, bo niebawem referendum i różnie może być.
MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #174959 2017/11/08 19:39

Passphrase napisał: Czyli najlepiej jakby niczego nie było nie ? Zaorac, otoczyc murem i zalać fekaliami a na koncu zgasic swiatło.
Dramat, jak mozna w ten sposob myslec.


Kto powiedział, że najlepiej by było, gdyby w ogóle nie rozwieszono ozdób? Zamiast wydawać 200 tys. zł na cuda w postaci miśka na Rynku, który w styczniu z powodu smogu zmieni kolor futra na syfiasto-szary, można wydać 100 tys. zł na mniej ekstrawaganckie ozdoby, a zaoszczędzone środki przeznaczyć na ważniejsze potrzeby. Dziur w bytomskich drogach nie brakuje, przydałoby się też ustawić nieco więcej śmietników na ulicach...
ruda Avatar
ruda odpowiedział w temacie: #174958 2017/11/08 19:31
Niech chociaż przez ten kurtki czas w tym mieście będzie kolorowo.

Reklama