Święto Niepodległości w Bytomiu: przemarsz, koncerty i sport

11 listopada to wyjątkowy dzień dla każdego Polaka. W tym roku mieszkańcy Bytomia będą mieli w czym wybierać, gdy będą szukać atrakcji.

W Bytomiu będzie się działo z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaczęło się już 6 listopada. Uczniowie Szkoły Baletowej oraz I LO przygotowali projekt muzyczno-baletowy "I była w tym Polska", który został zaprezentowany w Bytomskim Centrum Kultury. 18 listopada zostanie on zaprezentowany po raz drugi w Operze Śląskiej.

Reklama

Kolejne ważne wydarzenie z okazji Święta Niepodległości zostało zaplanowane na 10 listopada. W BCK-u o godzinie 18 odbędzie się koncert muzyki polskiej w wykonaniu bytomskiej orkiestry wojskowej.

Tego samego dnia rozpocznie się XX Międzynarodowy Turniej Piłki Wodnej Młodzików o Puchar Niepodległości. Zawody w krytej pływalni przy ulicy Parkowej 1 będą trwały do 12 listopada.

Najwięcej wydarzeń zaplanowano na 11 listopada. W sobotę o godzinie 8.45 zostaną złożone kwiaty pod tablicą "Solidarności" przy ulicy Pułaskiego 9, a chwilę później rozpocznie się msza święta w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po mszy będzie przemarsz do pomnika Wolności przy ulicy Piłsudskiego.

W innych częściach miasta każdy mieszkaniec znajdzie coś dla siebie. W budynku Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektronicznych przy Placu Jana III Sobieskiego odbędzie się konkurs strzelecki, którego organizatorem jest Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego.

Miłośnicy biegania natomiast będą mogli wziąć udział w IV Biegu Niepodległości. W Parku Miejskim im. Franciszka Kachla zawodnicy wystartują w trasę o długości 5 km, a start zaplanowany jest na godzinę 11:11.

W Bytomskim Centrum Kultury o godzinie 12 odbędzie się koncert "W Święto Niepodległości niechaj pieśń zagości". Tam będzie można nie tylko posłuchać, ale także pośpiewać pieśni patriotyczne wykonywane przez zespół kresowy PAKA RYCHA.

Zobacz też:
Reklama