Bytomianie hojnie wsparli kwesty na cmentarzach

Towarzystwo Miłośników Lwowa uzbierało pokaźną kwotę podczas kwesty, która odbywała się w dniach 31 października - 1 listopada. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc Polakom na Wschodzie oraz dla najbiedniejszych dzieci ze Śląska.

Coroczna kwesta organizowana przez Towarzystwo Miłośników Lwowa ma już 25-letnią tradycję. Przez wiele lat zbierano fundusze na odnowienie Cmentarza Obrońców Lwowa. Obecnie datki przekazywane są na rzecz najbiedniejszych dzieci z Kresów oraz ze Śląska.

Reklama

W zbiórce pieniędzy zawsze biorą udział lokalni politycy oraz osoby publiczne. Dzięki temu osoby odwiedzające bytomskie cmentarze z dużym zaufaniem dzielą się swoimi pieniędzmi. W tym roku ludzie byli wyjątkowo hojni.

Danuta Skalska, szefowa bytomskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa, poinformowała, że udało się zebrać 14 906 zł oraz 16 euro. Do puszek wrzucały dzieci, osoby starsze, ludzie zamożni i ci, którzy na co dzień liczą każdą złotówkę.

Przedstawiciele TML 8 grudnia wyjadą na Kresy z pomocą świąteczną. W planach jest także pomoc w sfinansowaniu wakacji biednych dzieci.

To nie była jedyna kwesta w naszym mieście. Na Cmentarzu Mater Dolorosa zbierano pieniądze na kontynuację brukowania tamtejszych alejek. W ubiegłym roku zebrano 8 tys. zł i wybrukowano kilka tysięcy metrów kwadratowych ścieżek. Na razie nie wiadomo, ile udało się zebrać w tym roku.

Zobacz też:
Reklama