Ważne: nocna i świąteczna opieka zdrowotna przy Chrzanowskiego


Nie w trzech bytomskich szpitalach, a w jednej prywatnej placówce będą realizowane świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. To bardzo ważna informacja dla wszystkich mieszkańców Bytomia.

Od 1 października weszły w życie istotne zmiany dotyczące organizacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Bytomiu. Początkowo pojawił się komunikat, że za te świadczenia będą odpowiadać jedynie trzy bytomskie szpitale. To jednak szybko się zmieniło.

- Dyrektorzy trzech bytomskich szpitali podpisali porozumienie, na mocy którego przekazali świadczenie porad ambulatoryjnych w nocy i dni ustawowo wolne od pracy jednemu podmiotowi - Centrum Medycznemu Sigma-Bi przy ul. Chrzanowskiego 23. Dotyczy to świadczeń udzielanych zarówno dorosłym, jak i dzieciom - informuje Urząd Miasta.

Z placówką, która znajduje się przy ulicy Chrzanowskiego, można kontaktować się pod numerem telefonu (32) 389 70 85. To jednak rozwiązanie tymczasowe. Docelowo będzie tak, jak zakładano na początku, a więc świadczenia spadną na karb trzech szpitali (pisaliśmy o tym TUTAJ). Na razie jednak wszyscy potrzebujący muszą się kierować do Sigmy-Bi, a o zmianach będziemy informować.

Dodać należy, że od 1 października opiekę nocną i świąteczną przestały świadczyć poradnie: Fundacja Unia Bracka przy ul. Dalekiej 28-30 oraz Przychodnia Lekarska Szombierki Sp. z o. o przy ul. Orzegowskiej 52.

fot. maps.google.pl

Discuss this article in the forums (5 replies).

krystek_s Avatar
krystek_s odpowiedział w temacie: #174315 2017/10/06 15:35
"Czy ktoś z was był w tej placówce kiedyś w dzień wolny od pracy? Ja miałem przyjemność i szczerze jeżeli dalej pracuje tam grubo ponad 60-letnia Pani Doktor to ja dziękuję za taką opiekę, wszystkim wciska uczulenie :)"

Niestety nadal tam jest, na każdą chorobę daje wapno i jak nie pomoże to każe iść do lekarza rodzinnego ;)
71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #174289 2017/10/05 15:30

Maciej Polok napisał: Czy ktoś z was był w tej placówce kiedyś w dzień wolny od pracy? Ja miałem przyjemność i szczerze jeżeli dalej pracuje tam grubo ponad 60-letnia Pani Doktor to ja dziękuję za taką opiekę, wszystkim wciska uczulenie :)

Z Sigmy korzysta cała moja familia.Jesteśmy jak dotąd zadowoleni.Ten ośrodek zdrowia postawił sobie najdroższy ginekolog w Bytomiu tak że wiem za co.Ja i żona jednak jestem mu wdzięczny że mimo pewnych perturbacji w trakcie ciąży przyjął na świat naszego zdrowego syna.
Pozdrawiam.
Maciej Polok Avatar
Maciej Polok odpowiedział w temacie: #174286 2017/10/05 15:02
Czy ktoś z was był w tej placówce kiedyś w dzień wolny od pracy? Ja miałem przyjemność i szczerze jeżeli dalej pracuje tam grubo ponad 60-letnia Pani Doktor to ja dziękuję za taką opiekę, wszystkim wciska uczulenie :)
grzegorzd5 Avatar
grzegorzd5 odpowiedział w temacie: #174270 2017/10/05 09:56
Ot cała reforma - miało być w szpitalach a jednak jest w przychodniach.
ruda Avatar
ruda odpowiedział w temacie: #174259 2017/10/04 14:39
Znając polskie realia to tzw. "narazie" zostanie z nami bardzo długo