Stare, ale jakie są piękne! Zabytkowe pojazdy znowu zawitają do Bytomia


Każdy miłośnik samochodów powinien zakreślić na czerwono w kalendarzu datę 9 września. To wtedy na Rynku dumnie zaprezentują się pojazdy, które przed laty rządziły na drogach.

Parada zabytkowych pojazdów jest już imprezą, na którą wielu oczekuje przez cały rok. To wtedy bytomski Rynek zamienia się w jedyny w swoim rodzaju parking, na którym stają najpiękniejsze perełki motoryzacji. Każdy może przyjrzeć się z bliska samochodom, które przed laty były stałym elementem polskich, ale też i światowych dróg.

Dziś auta z duszą korzystają z uroków emerytury i jedynie od święta wyruszają w trasę, aby starsi przypomnieli sobie dawne czasy, a młodzi zobaczyli, jakie cuda niegdyś królowały na ulicach.

9 września odbędzie się już czternasta edycja wyjątkowej parady. Rozpocznie się o godzinie 10.30 na Rynku i potrwa dwie godziny, po czym kolumna zabytkowych pojazdów uda się do Radzionkowa.

Zanim jednak auta trafią do sąsiedniego miasta, to bytomian czeka kilka atrakcji. Dużym wydarzeniem będzie prezentacja samochodu marki Mikrus. To polska produkcja i niezwykle unikalna, bo modelu MR 300 wyprodukowano zaledwie 1728 sztuk.

To nie wszystko, bo odbędą się wybory mistera parady. Nagroda trafi do najlepiej odrestaurowanego samochodu. Ponadto będzie można zobaczyć pokaz jazdy na bicyklach oraz welocypedach,

Czy 9 września warto wybrać się na Rynek? Odpowiedź jest krótka: tak! Nie tylko miłośnicy motoryzacji będą zadowoleni, bo zabytkowe auta, choć mają swoje lata, to są po prostu piękne i mają duszę.