Apartamentowiec odmieni ul. Musialika


Nieopodal zabytkowego kościoła św. Jacka powstaje nowoczesny apartamentowiec Senior Garden. Budynek wprowadzi zupełnie nową jakość w tej części Rozbarku.

Inwestycja jest realizowana przy skrzyżowaniu ul. Musialika i Rodziewiczówny. Budowa jest w bardzo zaawansowanym stopniu. Bryła obiektu została ukończona i trwają prace wykończeniowe. Inwestycja ma zostać oddana do użytku na przełomie 2017 i 2018 roku.

W środku znajdą się apartamenty na wynajem o powierzchni od 33 do 70 metrów kwadratowych, złożone z salonu, sypialni, łazienki oraz aneksu kuchennego, a także balkonu francuskiego. Na każde piętro będzie można wjechać windą, co sprawi, że poruszanie się po nim będzie nie tylko wygodne, ale też możliwe dla osób niepełnosprawnych.

Na parterze Senior Garden usytuowane będą: salon kosmetyczny, spa, sala gimnastyczna oraz restauracja, w której serwowane będą potrawy kuchni śląskiej. Lokale na tym poziomie będą dostępne nie tylko dla mieszkańców apartamentowca. Restauracja i spa będą posiadać niezależne wejścia, dzięki czemu będzie mógł z ich oferty korzystać każdy zainteresowany.

Na dachu budynku ma się znaleźć ogród ze stołami do gry w szachy i leżakami oraz wspaniałym widokiem na Rozbark i kościół św. Jacka będący symbolem dzielnicy. Dużo zieleni będzie również na tyłach apartamentowca, gdzie zostaną wytyczone alejki spacerowe.

Powstanie tego budynku to ważna chwila dla starego Rozbarku. Do tej pory dzielnica była zapomniana i czekała na odnowę. Senior Garden został wzniesiony w miejscu zrujnowanego budynku, który szpecił okolicę od dziesięcioleci. Teraz wyrósł tu budynek, którego rozbarczanie nie będą musieli się wstydzić, lecz wręcz przeciwnie.

fot. materiały inwestora