To ona wygrała własny biznes [ZDJĘCIA]


Anna Bulwicka zaczynała jako blogerka, którą fascynowało zdobienie paznokci. Dzisiaj ma własną firmę, a jej akcesoria docierają do osób z 55 państw. Chciała otworzyć punkt stacjonarny, dlatego zgłosiła się do konkursu „Projekt Biznes”. Jej pomysł okazał się bezkonkurencyjny - zostanie bezpłatnie zrealizowany w Agorze Bytom.

Agora Bytom zaprosiła mieszkańców województwa śląskiego do udziału w konkursie „Projekt Biznes”, w którym nagrodą główną są trzy miesiące bezpłatnego wynajmu lokalu lub stoiska w galerii handlowej. 12 kwietnia, po dwóch miesiącach przyjmowania zgłoszeń, w centrum rozrywki Pin-Up! odbył się wielki finał z udziałem 60 mieszkańców regionu oraz jury. Finałowa trójka przedstawiła swoje pomysły oraz odpowiadała na pytania uczestników.

„Projekt Biznes” wygrała Anna Bulwicka, 25-letnia gliwiczanka. Zwycięskim pomysłem okazał się punkt z akcesoriami wykorzystywanymi do zdobienia paznokci, między innymi metalowymi płytkami do tzw. stemplowania. Dotychczas zwyciężczyni działała pod internetową marką B. Loves Plates. Wkrótce w Agorze Bytom otworzy swój pierwszy punkt stacjonarny pod tą samą nazwą. W ramach nagrody otrzyma również pomoc merytoryczną i prawną, profesjonalne wsparcie marketingowe i PR-owe, a także trzymiesięczna reklamę na jednym z bytomskich portali internetowych.

- Zaczynałam jako blogerka, która pokochała stemplowe zdobienia. Z czasem postanowiłam stworzyć B. Loves Plates, ponieważ chciałam spełnić swoje marzenie o własnych płytkach do paznokci. Aktualnie docieram z nimi do klientów z 55 państw. Cieszę się, że będę mogła to robić również w pierwszym punkcie stacjonarnym. To będzie coś, czego nie było nie tylko w Bytomiu, ale również w całej Polsce - mówi Anna Bulwicka, laureatka „Projektu Biznes”, właścicielka B. Loves Plates.

W finałowej trójce znalazła się także Izabela Gawron, która chciała otworzyć studio fotograficzne oraz Michał Rudzki, któremu marzył się salon masażu tajskiego. Zgłoszenia oceniało jury w składzie: Mirosław Cechowski, dyrektor ds. inwestycji w Agorze Bytom, Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom, a także Michał Kucharski i Mateusz Malik z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

- Wygrał najbardziej dojrzały biznesowo pomysł, który funkcjonuje w przestrzeni wirtualnej już od 3 lat. Cieszymy się, że dzięki nam otrzyma szansę zaistnienia w nowy kanale dystrybucji, jakim jest sprzedaż stacjonarna. Jestem przekonana, że okażemy się dla niego szczęśliwym miejscem - mówi Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom.

Finał konkursu był też okazją do podsumowania cyklu szkoleń Agory Bytom „Kierunek Kariera”, które poprowadzili eksperci Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Uczestnicy przynajmniej trzech spotkań odebrali certyfikaty, a także nawiązali nowe kontakty biznesowe.