Biznes przyjdzie do Łagiewnik [WIZUALIZACJE]

Dawniej Łagiewniki były kojarzone głównie z przemysłem ciężkim. Wkrótce może się to zmienić. Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć budowa nowoczesnego parku biznesowego przy ul. Łagiewnickiej.

Reklama

Przed laty symbolami dzielnicy były kopalnia i huta. Dziś ich tereny są stopniowo zagospodarowywane przez biznes. W rejonie ul. Szyby Rycerskie i Fabrycznej lokują się firmy z przeróżnych branż, które stopniowo odmieniają wizerunek tego fragmentu miasta. W ubiegłym roku Rada Miejska wyraziła zgodę na włączenie działek dawnych Zakładów Gumowych do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jeśli Rada Ministrów poprze rozszerzenie strefy, to metamorfoza przemysłowej części Łagiewnik może znacznie przyśpieszyć.

Niezależnie od tego, tuż obok spółka Sawa Apartments przymierza się do stworzenia nowoczesnego parku biznesowego. W ramach inwestycji powstaną dwa duże biurowce oferujące łącznie 10 858 m2 powierzchni, a ponadto zostanie zaadaptowany istniejący obiekt o powierzchni 1200 m2. Wszystkie trzy budynki mają być utrzymane w jednakowej stylistyce. Ich elewacje z czerwonej cegły będą nawiązywać do tradycyjnego, śląskiego budownictwa, lecz dzięki przeszkleniom i oszczędnej formie będą posiadały nowoczesny charakter.

W dwóch dużych biurowcach najemcy będą mieli do dyspozycji powierzchnie typu open space, umożliwiające aranżowanie lokali wedle własnych potrzeb. Znajdzie się tam też niezbędne zaplecze administracyjne, socjalne i techniczne. Z kolei w trzecim, mniejszym obiekcie, inwestor planuje restaurację, klub fitness oraz sale konferencyjne.

Przeczytaj też: Wypróbuj się w biznesie

Kompleks Sawa Business Park będzie bardzo dobrze skomunikowany. W bezpośrednim sąsiedztwie przebiega ulica Łagiewnicka, która łączy Bytom z Drogową Trasą Średnicową oraz niedawno odbudowana linia tramwajowa nr 7. Co więcej, w ciągu najbliższych lat tuż obok planowanych biurowców ma zostać wybudowana Bytomska Centralna Trasa Północ-Południe. Dzięki temu do kompleksu będzie dało się sprawnie dojechać z najważniejszych miast konurbacji śląsko-zagłębiowskiej.

Firma prowadzi rozmowy z potencjalnymi najemcami, którzy są zainteresowani wynajęciem lub kupnem 30% powierzchni w pierwszym z budynków. Jego budowa ma rozpocząć się na przełomie sierpnia i września i zakończy się w czwartym kwartale przyszłego roku. Finał drugiego etapu ma nastąpić pod koniec 2018 roku, gdy powstanie drugi z biurowców oraz dobiegnie końca adaptacja istniejącego obiektu.

Łączny koszt całego przedsięwzięcia wyniesie ok. 50 mln zł. Całość pokryje ze środków własnych Sawa Apartments wraz z funduszem zainteresowanym inwestycją. Kapitał zaangażowany w projekt w 100% angażuje środki polskie. Spółka działa na rynku od czternastu lat i zrealizowała szereg inwestycji w całym kraju, w tym m.in. w Warszawie i Sopocie. Dotąd jednak specjalizowała się w budowie apartamentów, dlatego Bytom będzie pierwszym miastem, w którym Sawa przeprowadzi projekt biurowy. Więcej informacji o inwestycji w Łagiewnikach można znaleźć na jej witrynie internetowej.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (3 replies).

MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #165381 2016/03/31 12:43

Shaq napisał: Może z biegiem czasu część firm przeniesie się właśnie z Katowic do Bytomia ?:))


Zdarzają się takie przypadki. I to również w tym rejonie. Tuż obok Zakładów Gumowych kilka lat temu z Katowic przeniosła się spółka Tschan Polska (obecnie TZ Polska), która wybudowała tu swoją siedzibę. Oby więcej firm dostrzegało zalety Bytomia, bo są tu tanie nieruchomości, a dojazd do Katowic bywa nawet lepszy, niż z południowych dzielnic stolicy województwa.
pogoda Avatar
pogoda odpowiedział w temacie: #165379 2016/03/31 12:33
Ciekawe kiedy prezydent powie, że to zasługa jego głowy a nie inwestorów.
Shaq Avatar
Shaq odpowiedział w temacie: #165376 2016/03/31 09:05
Super :) Oby jak najwięcej takich inwestycji :). Może z biegiem czasu część firm przeniesie się właśnie z Katowic do Bytomia ?:))

Reklama