Obserwuj nas

Facebook Instagram Twitter YouTube

Reklama


Muzyczna przeniosła się do Szombierek

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna przeniosła się do Szombierek. W przeprowadzce pomagało wojsko i strażacy. Zabytkowy gmach przy ul. Moniuszki czeka teraz gruntowny remont.
 

Rozbierają ruderę. Kierowcy znów mają utrudnienia [FOTO]

Rozpoczęła się rozbiórka kamienicy przy ul. Chorzowskiej. Budynek od lat był w tragicznym stanie. Dla zapewnienia bezpieczeństwa na czas prac zwężono DK79 do dwóch pasów.
 

Nowe miejsce dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy i osoby zamierzające założyć firmę znajdą tu informacje na temat wsparcia unijnego, które mogą wykorzystać w swojej działalności. Przy Rynku powstało Bytomskie Centrum Przedsiębiorczości prowadzone przez Bytomską Agencję Rozwoju Inwestycji.
 

Miechowicki pałac w końcu doczeka się remontu

Pałac Tiele-Wincklerów w Miechowicach to jedna z największych zabytkowych perełek naszego miasta. Niestety, obiekt od lat stoi zaniedbany i z każdym rokiem rosło ryzyko, że pewnego dnia wszystko się zawali. Na szczęście w ramach rewitalizacji zostanie uratowany, a nawet po części odbudowany.
 

Przy M1 nic już nie powstanie

Miejska spółka w 2013 r. wydała aż 21 mln zł na kupno działek obok Centrum Handlowego M1. Teren miał zostać wyrównany i następnie sprzedany z zyskiem. Dziś już wiadomo, że nic tam nie powstanie, bo do niwelacji gruntu użyto zwykłych śmieci. Na takim podłożu nie ustoi żaden budynek.