Reklama

Park Fazaniec wciąż pięknieje

Dobiegł końca drugi etap rewitalizacji zabytkowego parku w Szombierkach. Fazaniec stopniowo odzyskuje swoją dawną urodę, a spacery po nim stają się coraz przyjemniejsze.
 

Tak zasypują szyb kopalniany [VIDEO]

Likwidacja infrastruktury Kopalni Centrum nabiera tempa. W ciągu najbliższych miesięcy z powierzchni ziemi zniknie wiele obiektów wykorzystywanych dotąd przez ten zakład. Wśród nich jest peryferyjny szyb Jan.
 

Bytomska elewacja z tytułem „Fasada Roku 2016”

Jurorzy konkursu „Fasada Roku 2016” odkryli swoje karty, rozstrzygając tym samym tę edycję krajowych zmagań. Wśród nagrodzonych prestiżowym tytułem znalazła się także elewacja z Bytomia. Choć wydarzenie przechodzi powoli do historii, dla laureatów nagrody głównej prawdziwa przygoda dopiero się zaczyna...
 

Energia ze słońca dla bytomskiego żłobka

W ramach drugiej edycji programu Wolontariatu Pracowniczego Fortum, na dachu Żłobka Miejskiego nr 1 przy ul. Łużyckiej 6A w Bytomiu, zostały zainstalowane panele fotowoltaiczne. W ten sposób placówka zyskała możliwość korzystania z energii słonecznej i obniżenia rachunków za energię elektryczną. Latem, podczas najbardziej upalnych dni, nowoczesna instalacja umożliwi korzystanie z prądu za darmo.
 

Kopalnia Centrum wkrótce zniknie

Spółka Restrukturyzacji Kopalń ogłosiła przetargi na rozbiórkę zabudowań KWK Centrum. To efekt decyzji sprzed dwóch lat o likwidacji tego bytomskiego zakładu.