Reklama

Stacja Vitor to rozwój Bytomia

Budowa nowego przystanku kolejowego w rejonie Vitoru, to szansa na szybką i sprawna komunikacja dla mieszkańców Bytomia. Wzrastająca liczba samochodów powoduje, że miasta w Polsce i na świecie stawiają intermodalną komunikację, który łączy różne środki transportu, na pierwszym miejscu stawiając kolej. Śląscy samorządowcy już zapowiadają, że kolej będzie priorytetem rozwoju metropolii. Wahania władz Bytomia w kwestii budowy nowej stacji są niezrozumiałe.
 

Kolej nie zbliży się do Vitoru?

Wystarczy przesunąć o ok. 500 m przystanek Bytom Północny, aby drastycznie zwiększyć dostępność kolei dla mieszkańców Vitoru, Stroszka i Sójczego. Chce tego regionalny przewoźnik, a właściciel infrastruktury jest gotowy do inwestycji. Niestety władze Bytomia nie są do tego pomysłu przekonane. Przez to może upaść cała inicjatywa.
 

Fortum podsumowuje sezon grzewczy w Zabrzu i Bytomiu

W zakończonym właśnie sezonie grzewczym Fortum wyprodukowało w Elektrociepłowniach Zabrze i Miechowice prawie 2,1 mln GJ ciepła. Firma przeprowadziła także prace modernizacyjne w obu zakładach za blisko 3,8 mln złotych. Ponadto Fortum kontynuuje warty ponad miliard złotych projekt inwestycyjny, którego realizacja zagwarantuje pewne i bezpieczne dostawy ciepła dla mieszkańców obu miast.
 

To ona wygrała własny biznes [ZDJĘCIA]

Anna Bulwicka zaczynała jako blogerka, którą fascynowało zdobienie paznokci. Dzisiaj ma własną firmę, a jej akcesoria docierają do osób z 55 państw. Chciała otworzyć punkt stacjonarny, dlatego zgłosiła się do konkursu „Projekt Biznes”. Jej pomysł okazał się bezkonkurencyjny - zostanie bezpłatnie zrealizowany w Agorze Bytom.
 

Przystanek kolejowy ma być bliżej Vitoru

Szybkie i tanie połączenie kolejowe z Katowicami może stać się bardziej dostępne dla mieszkańców Vitoru. Regionalny przewoźnik chce przekonać PLK do przesunięcia przystanku Bytom Północny bliżej ul. Strzelców Bytomskich.