Półnagi protest Kałamagi [FOTO/VIDEO]

Nieoczekiwanie podczas pokazu mody Bytomski Sznyt na wybiegu wśród modelek pojawił się Mariusz Kałamaga. Znany kabareciarz pokazał publiczności gołą pierś z wymalowanym na niej manifestem: BYTOM TO NIE HASIOK.

Reklama

Wczorajszy pokaz mody na ul. Rycerskiej był częścią projektu Bytomski Sznyt realizowanego przez stowarzyszenie Piękna Strona Miasta. Gościem specjalnym był Tomasz Ossoliński, słynny projektant, który swoją wielką karierę rozpoczął w Zakładach Odzieżowych Bytom. Na wybiegu modelki zaprezentowały stroje stworzone przez uczennice ZSAEiO, uczestników warsztatów krawieckich organizowanych przez PSM oraz pracowni krawieckich Vintage i Piegatex, Malinova Atelier.

Mimo lekkiej mżawki pokaz na Rycerskiej obserwował tłum ludzi. W pewnym momencie pomiędzy modelkami pojawił się Mariusz Kałamaga z granatowym płaszczem zarzuconym na gołe plecy. Pewnym krokiem wszedł na wybieg i rozchylając poły zaprezentował wszystkim zebranym - w tym szczególnie wiceprezydent Bożenie Mientus siedzącej nieopodal Tomasza Ossolińskiego - napis "BYTOM TO NIE HASIOK" wymalowany na swojej piersi. Publiczność spontanicznie zareagowała na jego występ i do momentu, gdy zszedł z wybiegu żywiołowo klaskała.

Mariusz Kałamaga w ten sposób zaprotestował przeciwko składowaniu w Bytomiu niebezpiecznych odpadów. Kilka dni wcześniej po emisji reportaży telewizji TVP i TVN na ten temat bytomski kabareciarz ostro skomentował całą sytuację na Facebooku. - Nie pozwolę i nie będę patrzył obojętnie jak trują mnie i moich najbliższych. Mam nadzieje, że również kibice Polonii Bytom otworzą oczy jaki wstyd i reklama idzie w Polskę dla naszego-Waszego klubu. Poza tym tu dorastają też Wasze dzieci, rodziny! - napisał na swojej stronie.

fot. Ewa Zielińska / ZELD.pl

Reklama
Discuss this article in the forums (18 replies).

ruda Avatar
ruda odpowiedział w temacie: #173994 2017/09/22 14:51

insd napisał: @Franz. Zadałem to pytanie w innej dyskusji, nie dostałem od Ciebie odpowiedzi. Zadam je ponownie. Czy mógłbyś wskazać konkrety dotyczące problemu śmieciowego przed 2012 rokiem?


Podaj link do tego wątku to ja Ci odpowiem :) żeby tu nie śmiecić
insd Avatar
insd odpowiedział w temacie: #173991 2017/09/22 11:53
@Franz. Zadałem to pytanie w innej dyskusji, nie dostałem od Ciebie odpowiedzi. Zadam je ponownie. Czy mógłbyś wskazać konkrety dotyczące problemu śmieciowego przed 2012 rokiem?
maniecki Avatar
maniecki odpowiedział w temacie: #173979 2017/09/22 00:20
O, Franz, nieźle dajesz. Od razu widać, że masz większy potencjał niż Kałamaga i to za fryko.
Franz Avatar
Franz odpowiedział w temacie: #173978 2017/09/21 23:26
A tak na marginesie 80 000 zł Kałamaga chaciał od Bartyli za paradę "robienie się za durnia" i przemarsz około 1500m, czy to nie za dużo?
Franz Avatar
Franz odpowiedział w temacie: #173977 2017/09/21 22:57
Sorry Mephir dawno nie zaglądałem tu do ciebie na twój portal. To co pokazał na piersiach Kałamaga to pokazał DO WAS i do niejakiego Piotra Koja ukrywającego się pod MYBytomianie, bo twój układ rządzący PO KOJ i niejaki oszust wyborczy Wołosz w układzie rządzącym wydali decyzje na lokowanie śmieci w Bytomiu i to równo przez 6 lat jechały śmieci. TO PRZECiWKO WAM pokazał ten przekaz.