Dziś półfinał Eurowizji. Zaśpiewa Kasia Moś!


Wieczorem w Kijowie Kasia Moś weźmie udział w pierwszej części półfinału Eurowizji 2017. Jeśli jej występ przypadnie do gustu widzom ze starego kontynentu (ale też Australii!), to w sobotę będziemy mogli podziwiać jej wspaniały głos w finale konkursu.

Związana z Bytomiem wokalistka jest w tym roku reprezentantką Polski na Konkursie Piosenki Eurowizja. W lutym Kasia Moś wygrała krajowe eliminacje otrzymując maksymalną liczbę punktów od jurorów i zajmując drugie miejsce w głosowaniu telewidzów.

Po zdobyciu biletu na półfinały Eurowizji w Kijowie piosenkarka zabrała się do ciężkiej pracy, by zwiększyć swoje szanse na sukces w międzynarodowym etapie konkursu. Jeszcze w lutym wystąpiła gościnnie podczas finału ukraińskich selekcji eurowizyjnych, a po miesiącu rozpoczęła trasę promocyjną po Europie, w trakcie której wystąpiła w Rydze, Londynie, Tel-Awiwie, Amsterdamie i Madrycie.

Wraz z końcem kwietnia wsiadła na pokład samolotu i wyleciała do Kijowa, gdzie czekały ją ostatnie przygotowania do półfinałów. Na miejscu wzięła udział w konferencji prasowej, trzech próbach na eurowizyjnej scenie oraz niezliczonej liczbie wywiadów dla przeróżnych mediów.

Dziś o 21:00 nastąpi decydująca chwila. W pierwszym półfinale Kasia Moś zmierzy się z reprezentantami 17 krajów: Szwecji, Gruzji, Australii, Albanii, Belgii, Czarnogóry, Finlandii, Azerbejdżanu, Portugalii, Grecji, Mołdawii, Islandii, Czech, Cypru, Armenii, Słowenii oraz Litwy. Nasza artystka zaśpiewa jako jedenasta. Żeby przejść do finału Kasia Moś musi znaleźć się w pierwszej dziesiątce półfinału.

Dzisiejsze półfinały będzie można oglądać na żywo na antenie TVP1 i TVP Polonia z polskim komentarzem, a także w Internecie na oficjalnym kanale konkursu (wystarczy kliknąć poniżej).

Trzymajcie kciuki za Kasię Moś. Zgodnie z regulaminem Eurowizji mieszkańcy Polski nie mogą głosować na swoją reprezentantkę, ale mogą to uczynić bytomianie i ich rodziny żyjące poza granicami naszego kraju.

AKTUALIZACJA: Kasia Moś awansowała do wielkiego finału Eurowizji! Piosenkarka zaśpiewa w Kijowie raz jeszcze w najbliższą sobotę.

fot. Andres Putting / eurovision.tv