Kto wygra bezpłatny biznes?


Salon masażu tajskiego, studio fotograficzne, sklep z akcesoriami do zdobienia paznokci. Który z tych pomysłów zostanie bezpłatnie zrealizowany w Agorze Bytom? 12 kwietnia w centrum rozrywki Pin-Up! odbędzie się wielki finał konkursu „Projekt Biznes”. Przyjdź, kibicuj faworytom i poznaj zwycięzcę!

Agora Bytom zaprosiła mieszkańców województwa śląskiego do udziału w konkursie „Projekt Biznes”, w którym nagrodą główną są trzy miesiące bezpłatnego wynajmu lokalu lub stoiska. Uczestnicy mieli dwa miesiące na zgłoszenia. Musieli tylko przedstawić swój pomysł w formularzu zgłoszeniowym dostępnym na stronie internetowej galerii handlowej.

Najmłodszy uczestnik konkursu ma 23 lata, najstarszy 76. Wśród autorów pomysłów biznesowych dominują kobiety. Propozycje dotyczyły głównie sklepów, punktów usługowych, ale pojawił się też pomysł szkółki coachingowej. Właśnie poznaliśmy trójkę finalistów. Zgłoszenia ocenili: Mirosław Cechowski, dyrektor ds. inwestycji w Agorze Bytom, Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom, a także Michał Kucharski i Mateusz Malik z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

Pierwszym finalistą jest Michał Rudzki, któremu marzy się otwarcie w Agorze Bytom salonu masażu tajskiego. Szansę na biznes ma również Anna Bulwicka - jej pomysłem jest sklep z akcesoriami do zdobienia paznokci. W ścisłej trójce znalazła się też Izabela Gawron, która chce otworzyć studio fotograficzne. Zwycięzca zostanie ogłoszony 12 kwietnia (godz. 18.00) w centrum rozrywki Pin-Up!, podczas spotkania z jury i mieszkańcami regionu. Zapisy na spotkanie na stronie galerii.

- Jestem pod dużym wrażeniem różnorodności zgłoszeń. To pokazuje, że pomysłowość mieszkańców naszego regionu jest bardzo duża. Nie mam wątpliwości, że zwycięzca odniesie duży sukces w naszej galerii handlowej. Zachęcam do odwiedzenia nas tego dnia i kibicowania swoim faworytom - mówi Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom.

Podczas finału konkursu odbędzie się oficjalne zakończenie cyklu szkoleń Agory Bytom „Kierunek Kariera”, które poprowadzili eksperci Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Uczestnicy dowiedzieli się między innymi, jak kreować pomysły na firmę, budować model biznesowy, a także świadomie budować wizerunek czy radzić sobie ze stresem.

- Nasze spotkania cieszyły się bardzo dużą popularnością. Za każdym razem gromadziły około 60 osób - mówi Michał Kucharski z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. - 12 kwietnia zapraszamy uczestników przynajmniej trzech szkoleń do centrum rozrywki Pin-Up! na uroczyste wręczenie certyfikatów. Tego dnia będziemy również do dyspozycji każdego, kto myśli o rozpoczęciu własnej działalności, ale nie wie od czego zacząć - dodaje.

Na pomoc merytoryczną i prawną Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości może liczyć również zwycięzca „Projektu Biznes”. Pakiet nagród obejmuje profesjonalne wsparcie marketingowe i PR-owe, a także trzymiesięczną reklamę na jednym z bytomskich portali internetowych.