W pociągu rower przewieziesz za darmo


Na dworze robi się cieplej. Pogoda z dnia na dzień coraz bardziej sprzyja korzystaniu z roweru. Ten natomiast można za darmo przewieźć pociągami Kolei Śląskich m.in. z Bytomia do Katowic lub Tarnowskich Gór.

Nasz regionalny przewoźnik puszcza oko do miłośników dwóch kółek. Na wybranych liniach w województwie za przewóz rowerów nie trzeba nic płacić. Jednym z takich połączeń jest m.in. relacja Częstochowa - Lubliniec - Tarnowskie Góry - Bytom - Katowice - Mysłowice - Oświęcim. Wystarczy tylko kupić bilet dla siebie, co w przypadku przejazdu z Bytomia do Katowic kosztuje tylko 3 zł, i nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych wydatków.

Schemat dla rowerzystów 2017 03 15 m

Wszystkie pociągi kursujące przez Bytom z Lublińca do Katowic posiadają specjalne przedziały do przewozu dużych bagaży, natomiast nowe jednostki 14WE są dodatkowo wyposażone w specjalne stojaki na rowery. Dzięki temu transport nawet większych rowerów jest komfortowy i nie sprawia problemów innym pasażerom.

Warto uwzględnić ofertę Kolei Śląskich przy planowaniu wiosennych wycieczek, lecz mogą poważnie się nad nią zastanowić również osoby dojeżdżające do pracy w Katowicach. Na rowerze mogą szybko dojechać na dworzec, następnie odpoczną w pociągu i później z dworca na dwóch kółkach w krótkim czasie przedostaną się do swojej firmy. Pozwoli to zaoszczędzić na dojazdach, gdyż bilet miesięczny z Bytomia do Katowic kosztuje jedynie 70 zł, a przy tym zapewni zdrową dawkę ruchu.

fot. Koleje Śląskie