Odnieśli sukces z galerią handlową [VIDEO]


Zaczynali od jednego lokalu w galerii handlowej, dzisiaj mają po trzy biznesy i myślą o kolejnych. Każdy ma szansę powtórzyć ich sukces. Do końca marca trwa konkurs Agory Bytom „Projekt Biznes”, który skierowany jest do początkujących przedsiębiorców.

Maciej Gicz jest właścicielem trzech punktów usługowych w Agorze Bytom. Wcześniej zajmował się sprzedażą samochodów i przewozem osób. Jak wspomina, postanowił spróbować czegoś nowego, dlatego otworzył salon fryzjerski Renomme. Dwa miesiące później, pod tą samą nazwą, uruchomił w Agorze Bytom bukieciarnię. - Inspiracja pojawiła się sama - chciałem kupić żonie bukiet, ale wybór kwiatów był znikomy. Poza tym żadna kwiaciarnia nie była otwarta 12 godzin dziennie przez 7 dni w tygodniu - mówi Maciej Gicz. Wkrótce w jego głowie narodził się nowy pomysł - myjnia ekologiczna. - Pomyślałem, że to strzał w dziesiątkę, ponieważ przez parking Agory Bytom przejeżdża kilkadziesiąt tysięcy aut miesięcznie - wspomina.

Podobne doświadczenia ma Marcin Lachowski, miłośnikom piłki nożnej znany jako piłkarz Polonii Bytom. Jeszcze w 2009 roku był franczyzobiorcą kawiarni w Agorze Bytom. Z czasem zamarzyła mu się własna marka - Kawiarnia Pod Różą. - Na początku nie było łatwo, ale mogłem liczyć na wsparcie ze strony kierownictwa galerii handlowej. Otrzymałem pomocne kontakty do dostawców, z których korzystam do dzisiaj. Gdybym zaczynał samodzielnie, byłoby mi trudniej - wspomina Marcin Lachowski. Jak przyznaje, apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego zdecydował się na otwarcie kolejnego lokalu - Bistra do Syta. Kilka miesięcy temu uruchomił Pierogarnię: - Wszystko wskazuje, że powtórzy sukces kawiarni i bistra - cieszy się Marcin Lachowski.

Maciej Gicz i Marcin Lachowski pozytywnie oceniają uruchomienie biznesów w galerii handlowej. Planują nawet otwarcie kolejnych lokali. - Galeria handlowa stwarza większą szansę na sukces i na zbudowanie rozpoznawalności niż tradycyjny lokal - mówi Marcin Lachowski. Z tym zdaniem zgadza się Maciej Gicz: - W Bytomiu nie ma żadnej atrakcyjnej alternatywy. W centrum można znaleźć tylko banki i apteki, a Agorę Bytom odwiedza wiele osób z całego regionu - dodaje.

Teraz galeria handlowa wyszła z oryginalną inicjatywą skierowaną do początkujących przedsiębiorców. Zorganizowała konkurs „Projekt Biznes”, którego zwycięzca przez trzy miesiące bezpłatnie zrealizuje swoje plany biznesowe właśnie w Agorze Bytom. Aby wziąć udział wystarczy do końca marca opisać swój pomysł na stronie internetowej organizatora. - Jestem przekonana, że okażemy się szczęśliwym miejscem dla zwycięzcy naszego konkursu, tak jak miało to miejsce w przypadku pana Macieja i pana Marcina - mówi Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom.

Autor najciekawszego pomysłu otrzyma także bezpłatną pomoc merytoryczną i prawną Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, czyli praktycznej szkoły prowadzenia biznesu dla startupów, profesjonalne wsparcie marketingowe i PR-owe, a także trzymiesięczną reklamę na jednym z bytomskich portali internetowych. Konkursowi towarzyszy cykl darmowych szkoleń edukacyjnych dla początkujących przedsiębiorców - „Kierunek Kariera”. Zgłoszenia są przyjmowane jeszcze tylko do 31 marca. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie internetowej Agory Bytom.