Na dworcu znowu stanie choinka, a ubiorą ją mieszkańcy

To będzie już piąta edycja akcji ubierania choinki na bytomskim dworcu PKP. 9 grudnia warto zabrać ze sobą dzieci, bo na miejscu będzie kilka atrakcji dla najmłodszych.

W Bytomiu mamy już dwie choinki, które na stałe wpisały się w krajobraz naszego miasta. Pierwsza zawsze jest stawiana na Rynku. Znacznie młodsza jest druga, którą mieszkańcy mogą podziwiać w holu bytomskiej Dworca PKP przy Placu Wolskiego.

Reklama

Wszystko zaczęło się w 2013 roku. Mieszkańcy naszego miasta domagali się remontu i aby zwrócić uwagę na problem, postawili w holu choinkę, którą następnie wspólnymi siłami ubrali. Akcja okazała się sukcesem. PKP obiecało, a potem przeprowadziło remont. Inicjatywa jednak tak się wszystkim spodobała, że powraca co roku.

9 grudnia bytomianie znowu spotkają się na dworcu PKP i będzie to już piąta edycja. Głównym celem będzie oczywiście strojenie drzewka, ale organizatorzy (Ino Bytom oraz Tomasz Kasperek) przygotowali kilka atrakcji, które mają przyciągnąć szczególnie rodziny z dziećmi.

Będzie śpiewanie kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży. Wystąpi chór "Wrzos Jesieni" z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Będą także konkursy. Dzieci nie będą się nudzić, a do ich dyspozycji będą m.in. animatorzy, którzy zaproszą do tworzenia ozdób, czy pierników. Inni dziewczynkom będą zaplatać fantazyjne warkoczyki.

Na dworcu pojawią się nawet dwie gwiazdy, które dzieciom są bardzo dobrze znane. To Święty Mikołaj oraz bałwanek Olaf z Krainy Lodu.

9 grudnia w godzinach 12-17 pamiętajcie o zabraniu ze sobą ozdób świątecznych i wpadajcie na dworzec PKP.

fot. Facebook/Ino Bytom

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (1 replies).

ruda Avatar
ruda odpowiedział w temacie: #175536 2017/12/01 15:52
Oj w treści artykułu jest nieścisłość co do ilości choinek w Bytomiu, na Stroszku przy tzw "paluchu", od kilku dobrych lat też stawiana jest całkiem spora żywa choinka :) W tym roku stoi już od poniedziałku, co prawda narazie bez światełek I ozdób, ale pewnie lada moment się pojawia.
A jak w innych dzielnicach?

Reklama