Między dźwiękiem, światłem a ruchem

Makijaż oraz kostiumy są minimalistyczne, ale to co dzieje się na scenie - ruch, światła i muzyka - dostarcza wrażeń aż nadto. Nic dziwnego, że bilety na piątkową premierę zostały wyprzedane co do ostatniej sztuki. Najnowszy spektakl prezentowany na deskach Teatru Tańcu i Ruchu Rozbark tętni życiem, może się w nim wszystko zdarzyć; wiadomo, że aktorzy tańczą na żywo, ale to, że światła i muzyka też jest tworzona tu i teraz już nie jest tak oczywistą konwencją.

Reklama

'OR ID' - śląski beatbox to spektakl nietuzinkowy z kilku powodów. Jednym z głównych jest muzyka tworzona na żywo przez bytomskiego młodego beatboxera Dominika "Domix" Franusika. Młody bytomianin tylko za pomocą dźwięków - wydobywanych z ust, staje się pełnoprawnym aktorem prezentowanego spektaklu. Lecz nie tylko dźwięk okazuje się niespodzianką, światła również pozostają w rękach osoby, która choć w ukryciu, również znajduje się na scenie. Ta gra - tu i teraz - wszystkich aktorów spektaklu, od tancerzy, przez dźwięk po światła koresponduje z historią, którą snuje reżyserka Anna Piotrowska. "OR ID" jest historią cielesności, jej możliwości oraz ograniczeń. Futurystyczna opowieść okraszona wspaniałym dźwiękiem oraz piękną oprawą wizualną tylko w Teatrze Rozbark - do obejrzenia jeszcze 26 listopada 2017 o godz. 19:00 (bilety w cenie 15 PLN ulgowy, 25 PLN normalny).

Anna Piotrowska - kierownik artystyczny zespołu Teatru Rozbark. Tancerka, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca eferte, założycielka „mufmi” w Warszawie (od 1995 r.). Stworzyła 90 autorskich choreografii i przedstawień.We wrześniu 2015 r. spektakl w reżyserii Anny Piotrowskiej i wykonaniu Łukasza Pawłowskiego „toniejestpostawartystyczna! czyli premiery nie będzie!” zdobył Grand Prix XIII Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie i Nagrodę Główną 3. Koszalińskich Ogólnopolskich Dni Monodramu. Realizacje artystyczne Anny Piotrowskiej w repertuarze Teatru Rozbark: „democratic body”, „toniejestpostawartystyczna! czyli premiery nie będzie!”, „Podziemne Słońca”, „Zagubieni w Skórze”, „Umarłam w Krasie, czyli Przypuszczalnie Żyłam”, „Fast Food Foot”, „Zjednoczone Stany Zmyślone”, „KURU”.

koncepcja, choreografia i reżyseria: Anna Piotrowska
tańczą: Karolina Brzęk, Anna Mikuła, Artur Bieńkowski, Kamil Bończyk, Bartłomiej Gąsior,
Maciej Kosteczka, Kamil Pilarski, Alexey Torgunakov
muzyka: Dominik „Domix” Franusik
reżyseria światła: Paweł Murlik,
przestrzeń i kostiumy: Anna Piotrowska,
realizacja: Dastin Greczyło, Marcin Aleksiej, Michał Wawrzyniak, Bartek Napieracz,
koordynacja produkcji: Magdalena Hajda,
grafika: Aleksander Joachimiak,
produkcja: Teatr ROZBARK,
współprodukcja: eferte_Fundacja Rozwoju Tańca,
projekt współfinansowany przez Urząd Miasta Bytom Wydział Kultury i Sportu w ramach
projektu pt.: „sezon artystyczny eferte_Rozbark 2017”

fot. Ewa Zielińska / ZELD.pl

Zobacz też:
Reklama