Udało się! Michał Rejner wystawi swoje obrazy w USA

Dzięki pomocy wielu ludzi Michał Rejner spełni swoje marzenie i wyruszy w podróż do Chicago. W jednej z tamtejszych galerii sztuki wystawi swoje obrazy.

Bytom pełen jest wyjątkowych ludzi o wielkim talencie. Jednym z nich jest Michał Rejner. To 22-letni malarz, który swoje dzieła tworzy w piwnicy jednego z bytomskich bloków. Niedawno usłyszała o nim cała Polska, bo pojawiła się szansa, aby wystawił swoje dzieła w galerii sztuki Blanc Gallery z Chicago. Był jednak pewien problem. Bardzo kosztowne jest przetransportowanie obrazów na inny kontynent.

Reklama

Rejner jednak nie poddał się i wymyślił, że warto poprosić o pomoc innych. W internecie zorganizował zbiórkę pieniędzy. Potrzebował 8,5 tys. zł, aby jego dzieła bezpiecznie dotarły do Stanów Zjednoczonych. Fundusze jednak wpływały dość wolno i pewnym momencie zbiórka stanęła w miejscu.

Z pomocą przyszło jednak centrum handlowe Agora Bytom, której pracownicy po naszym artykule odezwali się do uzdolnionego malarza. Artyście zaproponowano prosty układ. Za każde polubienie jego zdjęcia na Facebooku, Agora zapłaci złotówkę. To był strzał w dziesiątkę, bo bytomianie stanęli na wysokości zadania i bez problemu zebrano 2,5 tys. zł. Ponadto w portalu zrzutka.pl udało się uzbierać ponad 7 tys. zł.

- Dziękuję wszystkim, którzy wsparli mój wyjazd! Za każdą formę pomocy otrzymaną od Was jestem dozgonnie wdzięczny! Za wpłaty, zaangażowanie w akcje Agory oraz za wiarę w moje marzenia i dobre słowo! Wszystko się udało, za 14dni lecę do USA, a już w przyszłym tygodniu swoją podróż rozpoczną moje obrazy! A to wszystko dzięki Wam! - pisze Rejner na Facebooku.

Malarz z Bytomia dostał od losu wielką szansę. Teraz tylko w jego rękach, czy wykorzysta okazję życia. Trzymamy kciuki, aby Ameryka zakochała się w naszym artyście. Więcej o Michale Rejnerze możecie przeczytać w naszym poprzednim artykule.

fot. Facebook/Michał Rejner

Zobacz też:
Reklama