Stoi koleś i gada, a wszyscy się chichrają

Stand Up w Stanach jest ogromnie popularny. Uprawiający go komicy są pierwszoligowymi gwiazdami, które co rusz występują na wielkim ekranie, a na swoich występach zapełniają wielkie hale. Za sprawą Mariusza Kałamagi Bytom jest jednym z miejsc, gdzie można zobaczyć najlepszych polskich standuperów.

Polacy uwielbiają kabarety, natomiast stand up wciąż jest dla nich pewną egzotyką. Nie ma w nim scenografii i kostiumów, a prezentowany humor często balansuje na granicy dobrego smaku. Jednak zdobywa w kraju nad Wisłą coraz większą rzeszę zwolenników.

Reklama

Od kilku lat Mariusz Kałamaga zaznajamia mieszkańców Górnego Śląska ze stand upem. Sam zakończył swoją karierę kabaretową na rzecz tej dziedziny komedii. - Stand-up jest obyczajowy. Łazisz po ulicach, obserwujesz ludzi i wydarzenia. Trochę śmieję się z siebie, trochę z moich ludzi, uprawiam też humor sytuacyjny - mówił o swoim programie w wywiadzie dla "Ultramaryny".

Mariusz Kałamaga co miesiąc w katowickiej Hipnozie i bytomskim klubie Museum Music Republic przedstawia tutejszej publiczności najpopularniejszych lub dobrze zapowiadających się komików. W ramach Śląskiej Sceny Stand Up występowali już m.in.: Abelard Giza, Rafał Rutkowski i Katarzyna Piasecka.

23 października (poniedziałek) o 19:30 w Bytomiu po raz kolejny będzie można posłuchać mocnych, czasem wręcz aż zawstydzających żartów. W MMR wystąpi Jasiek Borkowski i Olka Szczęśniak z grupy Stand Up Polska w swoich nowych programach, a całość poprowadzi oczywiście Mariusz Kałamaga. Tradycyjnie kto będzie chciał, może spróbować swoich sił na scenie i skorzystać z open miku. Ci śmiałkowie muszą wcześniej zgłosić się do gospodarza wieczoru. Cena biletów wynosi 20 zł w przedsprzedaży lub 30 zł w dniu występu.

Reklama
Discuss this article in the forums (3 replies).

georg11 Avatar
georg11 odpowiedział w temacie: #174639 2017/10/22 18:20
Sorry ale to jest nudne jak flaki z olejem.
71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #174638 2017/10/22 16:17
Gdy pierwszy raz zobaczyłem ten występ kilka lat wstecz w internecie to salwy śmiechu przeplatało zdziwienie..."To tak można?"
Dla mnie jeden z najlepszych stand'upów w historii.
georg11 Avatar
georg11 odpowiedział w temacie: #174636 2017/10/22 14:57
No cóż,ja tam wole kabaret.