Tłumy rzuciły się po bilety do Opery


Dziś rano przed Operą Śląską ustawiła się długa kolejka. Pierwsze osoby zajęły miejsca skoro świt. Wszystko po to, aby zdobyć bilety na spektakl z okazji Dnia Teatru Publicznego.

Po raz trzeci Instytut Teatralny wraz z teatrami z całego kraju celebruje Dzień Teatru Publicznego obniżając na jeden dzień ceny biletów do poziomu kilku złotych. W ten sposób instytucje chcą przyciągnąć na spektakle ludzi, którzy zwykle nie zaglądają do teatrów.

Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem "Bilet za 500 groszy". Dziś w 97 teatrach w 38 polskich miastach można kupić bilety za 5 złotych. Zgodnie z zasadami sprzedaż jest prowadzona wyłącznie w kasie teatru, a jedna osoba może nabyć maksymalnie dwa bilety.

W Bytomiu udział w akcji biorą dwie placówki: Opera Śląska ze spektaklem "Moc przeznaczenia" i Teatr Rozbark ze spektaklem "Fast Food Foot". Aby zdobyć bilety w wyjątkowo niskiej cenie chętni ustawiali się w kolejkach na długo przed otwarciem kas. Przed Operą pierwsze osoby pojawiły się już po piątej rano! W chwili rozpoczęcia sprzedaży przed budynkiem stała już długa kolejka.

Trudno się dziwić tak dużemu zainteresowaniu akcją. Bilety do Opery Śląskiej w regularnej sprzedaży kosztują od 40 do 60 zł. Cena 5 zł jest więc dużą gratką.

fot. Opera Śląska