Obserwuj nas

Facebook Instagram Twitter YouTube

Reklama

Fotograf Bytom


Biblioteka wymieni się książkami

W najbliższą sobotę będziecie mieć okazję wynieść książki z biblioteki... i ich nie zwrócić! Oczywiście o tyle, o ile przyniesiecie własne pozycje na wymianę, w myśl zasady: „Ile przynosisz, tyle wynosisz”.
 

Malarz z Bytomia oczarował Amerykanów. Teraz potrzebuje każdego grosza

Malarstwa nauczył się sam. Dziś specjalizuje się portretach, którym daleko do klasycznych. Michał Rejner z Szombierek stoi przed szansą, aby o jego dziełach usłyszał cały świat. Potrzebuje jednak 8,5 tys. złotych i wciąż brakuje mu ponad połowy.
 

Jedna z najlepszych kolekcji w Polsce jest w Bytomiu

Trudno dziś znaleźć wystawę polskich mistrzów malarstwa, na której nie byłyby prezentowane obrazy z kolekcji Muzeum Górnośląskiego. Dział Sztuki tutejszej placówki posiada aż 12 tys. eksponatów. Bytomska kolekcja to absolutna czołówka kraju.
 

Zlot nowoczesnych pociągów na bytomskim dworcu

W zabytkowej hali peronowej bytomskiego dworca odbędzie się Piknik Kolejowy. Każdy będzie mógł zobaczyć nowoczesny tabor pasażerski, a także pojazdy techniczne. Na dworcu pojawi się również najnowszy nabytek Kolei Śląskich - Elf 2 wyprodukowany przez bydgoską Pesę.
 

Dni Bytomia nie było i już nie będzie

Tegoroczne Dni Bytomia nie odbyły się i już się nie odbędą. Tradycyjnie impreza miała miejsce w czerwcu, lecz tym razem z powodu problemów finansowych miasta miała zostać przesunięta na wrzesień. Ten właśnie się skończył, a Dni Bytomia nie było.