Secesyjne cuda wrocławskiego architekta

Przedwojenna architektura, to cecha, która pozytywnie wyróżnia Bytom na tle innych miast. Właśnie powstała książka o twórcy kamienic zdobiących ulice Dworcową, Moniuszki, Batorego, a także Mickiewicza.

"Wilhelm Heller i jego secesyjne projekty dla Bytomia" to kolejna po "Ratuszu w Bytomiu" pozycja autorstwa Marka Wojcika. Jego najnowsza książka opisuje historię powstania budynków zaprojektowanych przez wrocławskiego architekta w Bytomiu. Jednocześnie przedstawia postacie inwestorów i historię miejsc, w których zostały wzniesione.

Reklama

W najbliższą sobotę o 12:00 w Biurze Promocji Miasta przy Rynku 7 odbędzie się spotkanie z Markiem Wojcikiem poświęcone Wilhelmowi Hellerowi. Na uczestników będzie czekać aż 100 darmowych egzemplarzy książki i inne upominki. Na sobotnim spotkaniu mile widziani będą nie tylko wszyscy miłośnicy architektury i historii Bytomia, ale przede wszystkim mieszkańcy kamienic zaprojektowanych przez Hellera: Batorego 32, Batorego 34, Dworcowej 22, Krawieckiej 3 oraz Moniuszki 8.

Wkrótce książka będzie dostępna również w wersji cyfrowej w formacie PDF - będzie można ją bezpłatnie pobrać z naszego serwisu.

Książka została wydana przez Fundację Popularyzacji Dziedzictwa "Kruszce Śląska" przy wsparciu finansowym Gminy Bytom.

Zobacz też:
Reklama