Obserwuj nas

Facebook Instagram Twitter YouTube

Reklama


Czekają nas kolejne archeologiczne sensacje?

Za każdym razem, gdy archeolodzy pojawiają się na wzgórzu św. Małgorzaty, udaje im się dokonać sensacyjnych odkryć. To miejsce kryje średniowieczne tajemnice o początkach naszego miasta. Badacze znów tu wrócą, aby sprawdzić co skrywa się pod posadzką zabytkowego kościoła.
 

Modernistyczna poczta w rejestrze zabytków [ZDJĘCIA]

Gmach przy ulicy Karola Miarki jest drugim budynkiem pocztowym w Bytomiu wpisanym do rejestru zabytków. Jest jednak zupełnie różny od dawnej Poczty Głównej przy ul. Piekarskiej. W przeciwieństwie do niej ma bardzo oszczędną formę, co było zgodne z duchem czasów, w których został wybudowany.
 

Bytomski urzędnik napisał książkę

Wśród pracowników bytomskiego ratusza są ludzie o wielu pasjach. Jednym z takich urzędników jest Tomasz Sanecki. W księgarniach właśnie ukazała się jego druga książka. Najnowsze wydawnictwo przedstawia historię 1. Pułku Strzelców Bytomskich.
 

Honorowi obywatele doczekali się książki

W historii Bytomia przyznano tytuł Honorowego Obywatela Miasta niemal 20 osobom. Mimo tego zaszczytnego wyróżnienia wiele z tych postaci jest dziś zapomnianych. Ich życiorysy odkurzył profesor Piotr Obrączka, by przypomnieć wszystkim o ludziach, którzy złotymi zgłoskami zapisali się w dziejach naszego miasta.
 

Sowieccy żołnierze zaatakują Miechowice

27 stycznia odbędzie się już druga edycja rekonstrukcji walk o Miechowice. Ponad 120 osób odtworzy tragiczną historię naszego miasta.