Obserwuj nas

Facebook Instagram Twitter YouTube

Reklama


Spenetrowali zbiornik ukryty w górze [VIDEO]

Góra Grytza kryje w sobie tajemnicę. To najwyższe wzniesienie w Miechowicach jest znane ze stojącej na niej kaplicy. Tymczasem pod ziemią kryje się ogromna, betonowa konstrukcja. Do jej wnętrza dostali się eksploratorzy z Katowic.
 

Najpiękniejsze kamienice są w Bytomiu! [VIDEO]

Twórcy jednego z najpopularniejszych kanałów o architekturze na YouTube zachwycili się bytomskimi kamienicami. Tutejsze zabytki spodobały im się tak bardzo, że poświęcili im cały odcinek. Bytom określili mianem "największego zaskoczenia tego roku".
 

Muzeum wydało książki o Bytomiu

"Bytom w literaturze..." oraz "Bytom w dawnej fotografii" to dwie nowości wydawnicze Muzeum Górnośląskiego związane z naszym miastem. Nieco wcześniej instytucja wprowadziła również do oferty pakiet piętnastu reprodukcji przedwojennych pocztówek z Bytomia.
 

Fajerwerki, pojazdy militarne i kino na 100-lecie

Miechowickie ProFort Centrum będzie hucznie świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji, które odbędą się na terenie dawnego gimnazjum przy ul. Stolarzowickiej.
 

Co kryje w sobie Dom Partii? [VIDEO]

Dawna siedziba Komitetu Miejskiego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej to jeden z najbardziej okazałych budynków w Bytomiu. Niestety od lat stoi zamknięty na cztery spusty i coraz bardziej niszczeje. Maciej Bartków dostał się do środka i nagrał co obecnie kryje się w tym wielkim gmachu.