Obserwuj nas

Facebook Instagram Twitter YouTube

Reklama

Fotograf Bytom


Drewniany kościół z Bobrka odzyskał dawny blask

Trzy lata temu kościół stanął w płomieniach. Niedługo później przewieziono go z Bobrka do Chorzowa. Tam, po zainwestowaniu prawie 3 mln złotych, znowu jest otwarty dla wiernych i wygląda przepięknie.
 

Archeologiczne odkrycie na pl. Grunwaldzkim

Podczas prac przy budowie ciepłociągu na placu Grunwaldzkim odkryto mury stojącej tam przed laty synagogi. Bożnica została doszczętnie zniszczona przez hitlerowców podczas Nocy Kryształowej w 1938 roku.
 

Retro plotka siódma: Matka Ewa

Nadszedł czas na ostatnią retro plotkę w konkursie stowarzyszenia Piękna Strona Miasta. Dziś prezentujemy historię Ewy von Tiele Winckler - arystokratki, która poświęciła się, by pomagać potrzebującym.
 

Drugie życie drewnianego kościółka

Spalony przed trzema laty kościółek z Bobrka zostanie odbudowany na terenie chorzowskiego skansenu. Prace budowlane już się rozpoczęły i jeszcze w tym roku będzie można znów przekroczyć jego próg.
 

Retro plotka szósta: Maria Radziejewska

Dziś Dzień Kobiet - kontynuujemy więc konkursową zabawę stowarzyszenia Piękna Strona Miasta. Tym razem opowiemy krótką historyjkę o Marii Radziejewskiej, bytomskiej dziennikarce, w której zakochał się Henryk Sienkiewicz.