Obserwuj nas

Facebook Instagram Twitter YouTube

Reklama

Fotograf Bytom


Książka "Wilhelm Heller i jego secesyjne projekty dla Bytomia"

Oddajemy w Wasze ręce książkę "Wilhelm Heller i jego secesyjne projekty dla Bytomia" autorstwa Marka Wojcika. Całość możecie przeczytać w naszym serwisie, bądź pobrać w formacie PDF na swój komputer. Całkowicie za darmo!
 

Niezwykłe znalezisko w tajemniczej skrytce

Pracownicy Muzeum Górnośląskiego dokonali niespodziewanego odkrycia podczas demontażu wyposażenia dawnego domu modlitwy. Nagle konserwatorom ukazały się stare księgi, które niebawem zostaną zbadane.
 

Drewniany kościół z Bobrka odzyskał dawny blask

Trzy lata temu kościół stanął w płomieniach. Niedługo później przewieziono go z Bobrka do Chorzowa. Tam, po zainwestowaniu prawie 3 mln złotych, znowu jest otwarty dla wiernych i wygląda przepięknie.
 

Secesyjne cuda wrocławskiego architekta

Przedwojenna architektura, to cecha, która pozytywnie wyróżnia Bytom na tle innych miast. Właśnie powstała książka o twórcy kamienic zdobiących ulice Dworcową, Moniuszki, Batorego, a także Mickiewicza.
 

Archeologiczne odkrycie na pl. Grunwaldzkim

Podczas prac przy budowie ciepłociągu na placu Grunwaldzkim odkryto mury stojącej tam przed laty synagogi. Bożnica została doszczętnie zniszczona przez hitlerowców podczas Nocy Kryształowej w 1938 roku.