Reklama

kredyty Bytom

Co Ślązacy robili pod Grunwaldem?

W najsłynniejszej bitwie w dziejach Polski brali udział również Ślązacy. Stanęli jednak po obu stronach konfliktu. Muzeum Górnośląskie w nowej wystawie wyjaśnia rolę śląskiego rycerstwa pod Grunwaldem.
 

Bytom pod lupą CIA...

Co ciekawe pośród ogromu ujawnionej dokumentacji CIA możemy odnaleźć także materiały dotyczące Bytomia. Z lektury dokumentów wynika, iż dotyczą one m.in. koszar wojskowych, kopalni węgla kamiennego funkcjonujących w naszym mieście, huty „Bobrek” czy informacji związanych z trasami połączeń kolejowych...
 

Na Rozbarku powstanie pomnik

Przed Cechownią dawnej kopalni Rozbark powstaje nowy pomnik. Będzie on upamiętniać Żołnierzy górników, których po wojnie wysyłano do przymusowej pracy w kopalniach węgla i uranu oraz w kamieniołomach. W ciągu dziesięciu lat do tej niewolniczej służby skierowano aż 200 tysięcy osób.
 

Segiet coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Tarnowskie Góry wraz z Bytomiem i Zbrosławicami starają się o wpis 28 pogórniczych obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przedwczoraj zawarto porozumienie o współpracy będące ważnym krokiem w tym kierunku.
 

Kobiety, które zmieniły historię

Księżne, artystki, pisarki, nauczycielki, działaczki patriotyczne, lekarki , hrabianki i policjantki. Bytomianki z pochodzenia, lub wyboru. Zaangażowane, wrażliwe i silne, kobiety które zmieniały nasze miasto.