Obserwuj nas

Facebook Instagram Twitter YouTube

Reklama

Fotograf Bytom


Bytomski urzędnik napisał książkę

Wśród pracowników bytomskiego ratusza są ludzie o wielu pasjach. Jednym z takich urzędników jest Tomasz Sanecki. W księgarniach właśnie ukazała się jego druga książka. Najnowsze wydawnictwo przedstawia historię 1. Pułku Strzelców Bytomskich.
 

Sowieccy żołnierze zaatakują Miechowice

27 stycznia odbędzie się już druga edycja rekonstrukcji walk o Miechowice. Ponad 120 osób odtworzy tragiczną historię naszego miasta.
 

Przedwojenny Bytom w kalendarzu

Muzeum Górnośląskie w swoich zbiorach posiada unikatowe zdjęcia naszego miasta sprzed wielu lat. Teraz niektóre z nich można mieć na własnej ścianie. Muzeum stworzyło kalendarz z rzadko pokazywanymi fotografiami przedwojennego Bytomia.
 

Rzeźba Górnika stanęła przy Cechowni

Dzieło Waltera Tuckermanna stojące przez kilkadziesiąt lat na terenie kopalni Centrum zmieniło lokalizację. Rzeźba Górnika trafiła w sąsiedztwo dawnej Cechowni KWK Rozbark, gdzie obecnie funkcjonuje Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark.
 

Książka "Wilhelm Heller i jego secesyjne projekty dla Bytomia"

Oddajemy w Wasze ręce książkę "Wilhelm Heller i jego secesyjne projekty dla Bytomia" autorstwa Marka Wojcika. Całość możecie przeczytać w naszym serwisie, bądź pobrać w formacie PDF na swój komputer. Całkowicie za darmo!