Bartyla kłamie, Pinokio nie dorasta mu do pięt

 • Posty: 822
 • Otrzymane podziękowania: 197

Piotr Koj stworzył temat: Bartyla kłamie, Pinokio nie dorasta mu do pięt

Bartyla kłamie. To nic nowego, kłamie jak długo go znam. Z kłamstwa uczynił swój oręż. Od lat kłamie, mami, oszukuje od lat, a co gorsza nadal wiele osób wierzy w to on opowiada. Czemu piszę o tym właśnie dzisiaj? Bo trafił w moje ręce wywiad z Bartylą w Dzienniku Zachodnim. Szczerze, to nie rozumiem, jak w obliczu zatruwania miasta, ruiny jego finansów, degradacji w prawie każdym temacie, można przeprowadzić wywiad o inwestycjach. Przecież inwestycji w Bytomiu od kilku lat nie ma. Nie potrafię czytać takich bredni. I znowu o stadionie: "to dobra inwestycja nie tylko dla zawodowych sportowców, ale też dla dzieci, kibiców i wszystkich kochający aktywny tryb życia". Miasta nie stać na tą inwestycję przez Bartylę i układ który reprezentuje. I takie brednie o kompleksie Bartyli zajmuje około 65% wywiadu. Dalej jest już tylko gorzej. Prezio łaskawie się zgadza, że budowa BeCeTki (kolejnej obwodnicy dla Bytomia) jest potrzebna. I zaczyna swoje hołupce: "Proszę pamiętać, że temat związany z tą inwestycją ciągnie się od wielu lat. Mimo tego że PO rządziła w Bytomiu i w województwie, nie udało się przekonać marszałka, by zrealizować to przedsięwzięcie". Kłamie jak z nut. I brednie te powtarza drugi raz: "W poprzednich latach gdy w Bytomiu przez 6 lat rządziła PO i województwem również rządziła ta sama partia nie udało się również pozyskać środków na tą inwestycje". Do czego to "również"? Przypomnę Bartyli, że w latach 2007-2008 realizowaliśmy budowę Bytomskiego Odcinka Obwodnicy Północnej Aglomeracji Górnośląskiej – etap II, połączenie ul. Strzelców Bytomskich z ul. Celną. Wartość inwestycji 94,6 mln zł, z czego: budżet miasta 30,1 mln zł, budżet państwa 2,3 mln zł, środki UE 62,2 mln zł. A następnie w latach 2009-2012 realizowaliśmy inwestycję pod nazwą: „Budowa bytomskiego odcinka Obwodnicy Północnej Aglomeracji Górnośląskiej - etap III”, koszt realizacji inwestycji : 135 222 810 zł , źródła finansowania : budżet miasta; dofinansowanie w wysokości 65 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2007-2013. Zakres rzeczowy: budowa drogi o długości 3,17 km na odcinku od końca etapu II Obwodnicy do skrzyżowania ulic Miechowicka – Frenzla – Jeziorańskiego wraz z budową obiektów inżynierskich i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej oraz przebudową Alei Jana Nowaka Jeziorańskiego do granicy miasta Zabrze. Budowa bytomskiego odcinka Obwodnicy Północnej Aglomeracji Górnośląskiej – etap II i III znalazła się wśród 20 nominowanych w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2012. Że nie wspomnę o innych inwestycjach drogowych.

Owszem, już w tym czasie myśleliśmy o zamknięciu przebudowy układu drogowego miasta, poprzez budowę kolejnej obwodnicy północ – południe tak zwanej BeCeTki, zakładając na wstępie że będzie finansowana w nowej perspektywie dotacji z Unii Europejskiej 2014-2020.

I tego typu kłamstwa mówi człowiek, który jest odpowiedzialny za dwukrotną porażkę w pozyskaniu środków unijnych na rzecz budowy tejże BeCeTki.

Zaskoczony też jestem grzecznością wywiadu. Zero trudnych pytań, zero walki z kłamstwami. To już drugi taki tekst w którym dziennikarze DZ „jedzą z ręki” Bartyli. Czy to efekt zatrudnienia byłej dziennikarki Dziennika Zachodniego na etacie drugiego (a może już pierwszego) rzecznika??
2017/07/15 18:23 #173024

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 28
 • Otrzymane podziękowania: 10

Franz odpowiedział w temacie: Bartyla kłamie, Pinokio nie dorasta mu do pięt

Tego człowieka nie da się czytać. Został odwołany przez społeczeństwo Bytomia, co jest ewenementem na skalę krajową. Inny, odsunąłby się w cień i zajął pożytecznymi sprawami. Nie w przypadku pana Koja. Pan Koj nie wyciąga wniosków, pycha i brak pokory nadal bryluje. Ja, ja, ja albo my, my byśmy... . Pan już miał swoje pięć minut. I co i nic. Wpakował pan 37 milionów w basen. I co i nic. Kwota za którą, w ówczesnym czasie można było wybudować nowy kompleks basenów. A w konsekwencji remont basenu niedokończony. Wpakował pan ponad 30 milionów w większą salę gimnastyczną na Szombierkach. Pseudo hala, na której nie można rozgrywać profesjonalnych meczy koszykówki ponieważ boisko jest niepełnowymiarowe. A tak nawiasem mówiąc budowa Bytomskiego Odcinka Obwodnicy Północnej rozpoczęła się za pana poprzednika. Pan był tylko kontynuatorem i przy okazji zlikwidował połączenie tramwajowe z Łagiewnikami. I etc., etc. etc. Odnoszę wrażenie, że to zwykła wendetta. Pycha i zarozumiałość to przyczyny powodzenia referendum. I tyle w dużym skrócie. Życzę powodzenia, ale w życiu osobistym.
2017/07/17 08:41 #173049

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 12968
 • Otrzymane podziękowania: 459

MephiR odpowiedział w temacie: Bartyla kłamie, Pinokio nie dorasta mu do pięt

Skąd te kwoty? Hala na Skarpie kosztowała 21 mln zł , a nie 30. Natomiast basen 22 mln zł , a nie 37.

Co do obwodnicy, to owszem, II etap został zapoczątkowany przez Wójcika, ale III etap to już zasługa Piotra Koja. Trzeba przy tym podkreślić, że według początkowych założeń zakres prac związanych z budową ostatniego odcinka miał być znacznie mniejszy, ale dzięki uzyskaniu bardzo korzystnej ceny w przetargu miasto mogło przy okazji poszerzyć bytomski odcinek DK88 do 4 pasów i wybudować wzdłuż niego asfaltową drogę, poprzez którą można skomunikować tereny inwestycyjne przy ul. Elektrowni i Racjonalizatorów oraz połączono ul. Elektrowni z DK88 (wcześniej kierowcy z Miechowic mogli wjechać na trasę tylko od strony ul. Frenzla).
2017/07/17 09:48 #173050
The following user(s) said Thank You: losewos

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 176
 • Otrzymane podziękowania: 52

Błażej odpowiedział w temacie: Bartyla kłamie, Pinokio nie dorasta mu do pięt

Pozwolę się wypowiedzieć odnośnie dzielnicy Bobrek. Jak wygląda kwestia Miejskiego Planu Zagospodarowania Przestrzennego? Jak wygląda sprawa Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego? Ze skanów pism opublikowany na stronie FB bytomskiego UM wynika, iż wydział ekologii koresponduje od 2013 roku w sprawie odpadów w dzielnicy Bobrek.
Nie bronię tutaj p. prezydenta Bartyli bo zrobił naprawdę sporo błędów, ale... czy to nie było przypadkiem kukułcze jajo? Czy nie ma czasami tak, że w UMWŚ nie da się nic załatwić jeżeli prezydent miasta nie jest z tego samego ugrupowania politycznego? Zadaję tylko pytania.

Pomijając "zaangażowanie" prezydenta w sprawie Becetki (potrzebnej tylko na odcinku centralnym póki co) i innych inwestycji chciałem zapytać czy bez dobrej woli p. marszałka Saługi da się sprawę śmieci w Bytomiu rozwiązać? Jakim instrumentem prawnym?
2017/07/17 18:06 #173054

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 955
 • Otrzymane podziękowania: 140

Passphrase odpowiedział w temacie: Bartyla kłamie, Pinokio nie dorasta mu do pięt

Mephir - jesli trzeci etap obwodnicy jest jakims sukcesem to chyba tylko finansowym tych ktorzy to projektowali i budowali, bo wartosc dla mieszkancow jest zerowa. Jak nie wieszcz dlaczego to sie tym fragmentem przejedz. Kryminał i tyle.
2017/07/18 12:55 #173072

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 713
 • Otrzymane podziękowania: 202

Paweł P odpowiedział w temacie: Bartyla kłamie, Pinokio nie dorasta mu do pięt

Ja jeżdżę obwodnicą i na jej funkcjonalność nie narzekam. Natomiast za szkody górnicze odpowiada pewien duży przedsiębiorca z Bobrka od którego prezydent Bartyla nie potrafił wyegzekwować odpowiedniego remontu.
2017/07/18 18:36 #173075

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 33
 • Otrzymane podziękowania: 11

ml odpowiedział w temacie: Bartyla kłamie, Pinokio nie dorasta mu do pięt

Obwodnica miała być zabezpieczona przed szkodami górniczymi, ale jak też powszechnie wiadomo pewien duży przedsiębiorca z Bobrka cwaniaczył i prowadził eksploatację niezgodnie z planami, czego dowody mamy w raporcie NIK:
www.magnez.bytom.pl/component/content/ar...niezgodnie-z-koncesj
Ale jeżeli już nie można obronić obecnego prezydenta, to najlepiej dostać chwilowej amnezji i dowalić poprzedniemu.
2017/07/18 22:42 #173079
The following user(s) said Thank You: losewos

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 1531
 • Otrzymane podziękowania: 121

71hanysek odpowiedział w temacie: Bartyla kłamie, Pinokio nie dorasta mu do pięt

Dlaczego na forum bezkarnie obraża się Pinokia?Kto powstrzyma to szaleństwo?
2017/07/18 23:07 #173080

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 2093
 • Otrzymane podziękowania: 122

georg11 odpowiedział w temacie: Bartyla kłamie, Pinokio nie dorasta mu do pięt

Nikt by nie dowalam poprzedniemu gdyby ten wiecznie na atakował obecnego,a przypominam,że on sam został wywalony za złe decyzje.
2017/07/19 17:01 #173086

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 8
 • Otrzymane podziękowania: 1

Bogunia odpowiedział w temacie: Bartyla kłamie, Pinokio nie dorasta mu do pięt

A nie uważa Pan Panie Prezydencie....że żerowanie na niewiedzy wyborcy..jego łatwowierności, kolorowanie tego co robi się samemu i krytykowanie poprzedników...a mało tego...odwoływanie się do tego czego to niby poprzednik nie zrobił a "JA" zrobiłem... to grzech większości obecnych władz samorządowych i szczególnie (w tym okresie wyjątkowo) rządowych?? To przykre że ludzie dają się omamić kłamstwom, naciąganiu -kolorowaniu rzeczywistości. Miałam do czynienia z wieloma samorządami (praca w nadzorze), a także pracując w kilku samorządach i mam taką refleksję że coraz częściej ludzie słyszą i przyswajają tylko to co chcą słyszeć, są podatni na populizm i wybierają w wyborach ludzi którzy potrafią jedynie krytykować...szczególnie poprzedników, bezkrytycznie podchodząc do swojej osoby. Smutne to! Bartyla jest w tym mistrzem, jak się okazuje - taki charakter o swoistym poziomie etyki.
2017/07/19 19:33 #173088

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 228
 • Otrzymane podziękowania: 21

Jawor odpowiedział w temacie: Bartyla kłamie, Pinokio nie dorasta mu do pięt

Polityk kłamie ? Niesamowite. Proszę mi pokazać takiego co nie kłamie.
2017/07/19 19:37 #173089

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 33
 • Otrzymane podziękowania: 11

ml odpowiedział w temacie: Bartyla kłamie, Pinokio nie dorasta mu do pięt

georg11 napisał: Nikt by nie dowalam poprzedniemu gdyby ten wiecznie na atakował obecnego,a przypominam,że on sam został wywalony za złe decyzje.

Logika na poziomie dzieci w piaskownicy - został wywalony i atakuje obecnego to my mu teraz dowalimy i troche pomanipulujemy faktami dot. obwodnicy, może sie nikt nie kapnie. Nie ma sie co dziwic, że politycy kłamią, oni doskonale reprezentują naszą społeczność...
2017/07/19 23:30 #173090

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 234
 • Otrzymane podziękowania: 32

creek73 odpowiedział w temacie: Bartyla kłamie, Pinokio nie dorasta mu do pięt

ml napisał:

georg11 napisał: Nikt by nie dowalam poprzedniemu gdyby ten wiecznie na atakował obecnego,a przypominam,że on sam został wywalony za złe decyzje.

Logika na poziomie dzieci w piaskownicy - został wywalony i atakuje obecnego to my mu teraz dowalimy i troche pomanipulujemy faktami dot. obwodnicy, może sie nikt nie kapnie. Nie ma sie co dziwic, że politycy kłamią, oni doskonale reprezentują naszą społeczność...


Faktem jest że Koj był lepszym prezydentem niż Bartyla.
Co do tego to chyba nikt nie ma wątpliwości.
Cieszmy się obwodnicą bo żadnych nowych dróg w tym mieście w najbliższych latach nie będzie.
2017/07/20 09:01 #173092
The following user(s) said Thank You: losewos

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 2093
 • Otrzymane podziękowania: 122

georg11 odpowiedział w temacie: Bartyla kłamie, Pinokio nie dorasta mu do pięt

ml napisał:

georg11 napisał: Nikt by nie dowalam poprzedniemu gdyby ten wiecznie na atakował obecnego,a przypominam,że on sam został wywalony za złe decyzje.

Logika na poziomie dzieci w piaskownicy - został wywalony i atakuje obecnego to my mu teraz dowalimy .

Nikt mu nie doszła a tylko przypomina,że on nie był lepszy a czepia się następcy.
2017/07/20 16:28 #173096

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 47
 • Otrzymane podziękowania: 14

6opak odpowiedział w temacie: Bartyla kłamie, Pinokio nie dorasta mu do pięt

Chyba jednak - choć i to nie wesołe - nie był gorszy... Czyli jednak, niestety, był lepszy. Co wcale nie znaczy, że był choć dobry...
2017/07/24 11:27 #173152
The following user(s) said Thank You: losewos, Gojira, myszaty

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: olowpbFantus