O patologii w samorządzie na przykładzie Bytomia

 • Posty: 814
 • Otrzymane podziękowania: 195

Piotr Koj stworzył temat: O patologii w samorządzie na przykładzie Bytomia

Mam nadzieję, że po tym programie nastąpi koniec zamiatania pod dywan, odwlekania, przekładania, udawania że nic się nie stało. Bo trudno nie mieć słusznych pretensji do organów, o bezczynność, małą skuteczność lub wręcz przyglądanie się procederom, które trwają już w naszym mieście piąty rok! Bo prawdziwa była opinia, że w Bytomiu wiadomo kto, z kim, gdzie, za ile, a mimo to rządy układu lub jak też inni dookreślają mafii, trwają w najlepsze. O czym pisze? Otóż wczoraj na antenie TVP INFO w programie na żywo Studio Polska, mówiono o przykładach patologii w polskim samorządzie. Jednym z mocnych dowodów na występowanie w nim „strefy mętnych interesów” był Bytom pod rządami Damiana Bartyli. W programie nie doszło do przedstawienia nowych dowodów (choć i takie by się znalazły), ale do ponownego upublicznienia bytomskiej patologii, tym razem na żywo, na antenie TVP. Zapraszam do zobaczenia programu, dla tych którzy nie dysponują czasem, zachęcam szczególnie od 44 minuty.

A przed tymi, dla których Bytom i jego zmiana jest misją, nadal ciężka praca, przede wszystkim z bytomianami, aby zechcieli tej patologii powiedzieć NIE!
https://vod.tvp.pl/29964627/06052017-cz-1
2017/05/07 10:51 #172078
The following user(s) said Thank You: Maciej Polok

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 767
 • Otrzymane podziękowania: 273

Sir Zorro odpowiedział w temacie: O patologii w samorządzie na przykładzie Bytomia

Albo niektórym publicystom ten stan rzeczy wyraźnie odpowiada, albo tylko zaczynają się przypochlebiać SLD i PO.
A może macie jakieś inne pomysły ?.2017/05/07 13:01 #172079
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 814
 • Otrzymane podziękowania: 195

Piotr Koj odpowiedział w temacie: O patologii w samorządzie na przykładzie Bytomia

ŻYCIE BARTYLI będzie do końca trwało przy układzie, bo to układ daje kasiorkę, a tylko ta się liczy w "redakcji"... A podział ról w redakcji zależy od potrzeb, teraz felieTONista jak Rejtan przy Bartyli, a Sztorcman czasami szpileczkę przyłoży, ale to tylko pozory...
2017/05/07 13:17 #172080

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 12922
 • Otrzymane podziękowania: 457

MephiR odpowiedział w temacie: O patologii w samorządzie na przykładzie Bytomia

Sir Zorro, "Życie Bartyli" widocznie nie może pogodzić się z tym, że doprowadzając do obalenia SLD w Bytomiu wpakowali miasto w jeszcze większe bagno. Zawsze mnie to zastanawiało, że robili straszną nagonkę na Wójcika i Koja za byle duperele, a w przypadku Bartyli są potulni jak baranki.
2017/05/07 13:44 #172081

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 814
 • Otrzymane podziękowania: 195

Piotr Koj odpowiedział w temacie: O patologii w samorządzie na przykładzie Bytomia

ŻYCIE BARTYLI starało się być obiektywne do momentu wymuszonej zmiany redaktora naczelnego na felieTONistę. Od tego momentu jedli Wójcikowi z ręki, choć nie do tego stopnia, jak z ręki Bartyli.
2017/05/07 13:54 #172083

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 24
 • Otrzymane podziękowania: 16

nais odpowiedział w temacie: O patologii w samorządzie na przykładzie Bytomia

Gdzie leży prawda? Bartyla twierdził z mównicy RM oraz w wywiadzie dla wyborczej, że to to on zlecił wykonanie audytu. Że to z jego inspiracji powstał, więc to jemu najbardziej zależało na interesie spółki. Z kolei z informacji prasowych Gazety Katowice oraz z wywiadu telewizyjnego z anonimowymi pracownikami BPKu dowiadujemy się, że to ówczesny, a wówczas nowo mianowany prezes firmy, zlecił audyt z własnej inspiracji. Jego wynik sprawił, że natychmiast podał się do dymisji.

Może rozdźwięk ten nie ma to wielkiego znaczenia dla całej sprawy i jedynie może świadczyć o wiarygodności Bartyli lub jej barku, ale uważam, że może warto by było tę sprawę rozstrzygnąć. Mieszkańcy Bytomia zasługują na oświadczenie w tej sprawie. Rzecz porusza opinie publiczną, a zatem rozwianie wątpliwości względem działalności na rzecz spółki miejskiej, leży również w interesie tegoż menadżera. Po takim czasie nie powinno to kolidować z umową o pracę. Oświadczenie w tej sprawie mogłoby przeciąć wątpliwości odnośnie zarówno powstania audytu, jak i kwestię jego poufności. Byłoby fair.
2017/05/07 21:10 #172085
The following user(s) said Thank You: losewos, Maciej Polok

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 203
 • Otrzymane podziękowania: 32

Maciej Polok odpowiedział w temacie: O patologii w samorządzie na przykładzie Bytomia

Przecież każdy kto choć trochę zna te osobistości wie, że Bartyla kłamie twierdząc, że to on zlecił audyt.
Miejmy nadzieję, że już niedługo się skończy te okradanie NAS, mieszkańców Bytomia - spółki miejskie to jest nasze wspólne dobro.
Panie Piotrze - na prawdę od jakiegoś czasu żałuję, że oddałem głos na grabarza kiedyś Polonii a teraz naszego Miasta.
Czytam forum od bardzo dawna ale w końcu postanowiłem się zarejestrować i również rozpocząć dyskusję na temat obecnych włodarzy.
Szkoda, że nie ma możliwości wysłania prywatnych wiadomości bo tak naprawdę to ludzie, którzy chcą coś zmienić powinni się spotkać i porozmawiać oraz obrać jakiś wspólny kierunek naprawy miasta po tych nieudacznikach.
2017/05/07 22:14 #172086
The following user(s) said Thank You: losewos, Piotr Koj

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: olowpbFantus