Żenujący spektakl czyli nadzwyczajna sesja rady miasta i publiczne pranie brudów

 • Posty: 707
 • Otrzymane podziękowania: 181

Piotr Koj stworzył temat: Żenujący spektakl czyli nadzwyczajna sesja rady miasta i publiczne pranie brud

Odkąd Damian Bartyla pojawił się w życiu publicznym Bytomia, sukcesywnie niszczy wszelkie demokratyczne standardy. To za jego sprawą (oraz jego otoczenia) na sesjach Rady Miasta zaczęli pojawiać się barczyści (często wygoleni) mężczyźni, którzy jednoznacznie dawali znać, że przyszli tu zrobić porządek. Raz byli to związkowcy, raz kibice. Tak było i dzisiaj. Tym razem nie ukrywali swej przynależności do kibolskiej rodziny i poparcia dla prezesa Bartyli. Kolejne standardy to radni rządzącej koalicji, którzy potrafili w każdej sytuacji wprowadzić porządek na sesji. Bez znaczenia czy było to zerwanie kworum, zamknięcie dyskusji bez dyskusji, ogłaszanie przerw i ich wydłużanie wedle potrzeby, wprowadzenie na sesji języka wprost z rynsztoka. Lista tych "standardów" jest znacznie dłuższa. Dzisiaj do tej listy doszła "prawie bójka" zastępcy prezydenta Dederki, z byłym zastępcą prezydenta Pankiem, sprowokowana oczywiście przez Bartylę. Prezes-prezydent manipulował dzisiaj informacjami i ludźmi na potęgę. Jaki efekt tego zdarzenia? Została ogłoszona przerwa i wezwano służby porządkowe do Urzędu Miasta.

Cóż to za sesja była? Nadzwyczajna, zwołana w związku z ujawnieniem części raportu Deloitta oraz wystąpieniem pokontrolnym Regionalnej Izby Obrachunkowej. Kolejny raz popis niekompetencji i kompletnego oderwania od rzeczywistości, a zwłaszcza od spółki którą zarządza, dał jej "prezes" Daniel Skiba. Kluczył, mruczał, kazał pisać do siebie interpelacje i wykazywał się brakiem podstawowej wiedzy o spółce, spółce będącej na skraju bankructwa, spółce w której toleruje się 1,5 roczne L4 byłego prezesa, spółce która zamawia naukę jazdy na łyżwach, kalendarze za kilkaset złotych za sztukę, a każdego potencjalnego przeciwnika wśród pracowników zwalnia się dyscyplinarnie itp itd.

Ale dzięki sesji dowiedzieliśmy się, że prezes Bartyla zamierza sprzedać PEC (i nie ważne ile razy powie że to nie jest prawda), zamierza sprzedać niepotrzebnie zakupione i za kwotę zawyżoną o kilkanaście milionów ujęcie wody w Tarnowskich Górach, ale z aneksem wymuszającym budowę przez miasto wodociągu do Bytomia, aby miasto w ten sposób wyrównało tę niekorzystną dla firmy Eneris transakcje. Warto wiedzieć, że sytuacja Bytomia jest na tyle zła, ze zawieszono do listopada składki na KZK GOP, odroczenie płatności składki ZUS, brak środków finansowych na kwietniowe wypłaty... Przy okazji doszło do publicznego prania brudów członków dawnej koalicji.

Czy można coś dobrego powiedzieć o tej sesji? Tak, powstał nowy klub radnych SBB i jak na razie działa na rzecz naprawy miasta. Podjęto dzięki temu trzy ważne uchwały: radni ograniczyli prezydentowi Bartyli prawo dysponowania funduszami miasta, zalecili audyt we wszystkich spółkach i jednostkach, wystąpili o kontrolę Najwyższej Izby Kontroli w Bytomskim Przedsiębiorstwie Komunalnym.
#171728
The following user(s) said Thank You: endriu58, diva

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 21
 • Otrzymane podziękowania: 7

nais odpowiedział w temacie: Żenujący spektakl czyli nadzwyczajna sesja rady miasta i publiczne pranie brud

Zapewne dzisiaj czuje Pan pewną satysfakcję. Mi również ciężko było się pogodzić się z faktem, że taki Bartyla, używając kłamstw i insynuacji, pod byle pretekstem potrafił skutecznie zmobilizować elektorat zdolny odwołać Pana z funkcji. Za tę bezbronność wobec kampanii Bartyli, nie jestem wielkim Pana fanem. Doceniam jednak dorobek materialny miasta będący Pana "dziedzictwem", lecz równocześnie jestem pełen podziwu umiejętności marketingowych Bartyli. Bo to jednak człowiek, który skutecznie budował swój wizerunek i doskonale nauczył się nim posługiwać, pomimo własnych, widocznych gołym okiem, niedoskonałości.

Dzisiejszy dzień jest pierwszym, wolnym de facto od rządów tego...wiecznego prezesa klubu. Chciałoby się czuć podobną do Pana satysfakcję. Ale jakoś się nie da. Trochę jedynie uspokaja chwilowe zahamowanie rabunkowej polityki. Bo widzi Pan... na horyzoncie nie widać lidera. W miarę mocnego, ciut charyzmatycznego i autentycznego samorządowca, który przynajmniej zbliżałby się do poziomu Bartyli w umiejętności zarządzania własnym wizerunkiem. Co gorsza, z tego parkowego tumultu, wyłania się wyłącznie klon Bartyli - Panek.

Dlatego choć jestem sceptyczny, to jednak liczę na to, że widząc taką posuchę w mieście, ruchy miejskie wraz z częścią opozycji, przy Pana wsparciu mocno popracują nad przedstawieniem alternatywy, coraz bardziej sfrustrowanym i zubożałym Bytomianom... no i mi osobiście. Liczę na Pana konstruktywną pracę w promocję takiego lidera. W innym wypadku dzielony dzisiaj tort, przypadnie niewiele różniącej się od poprzedniej - sitwy.
#171736
The following user(s) said Thank You: losewos, Piotr Koj, endriu58

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 5
 • Otrzymane podziękowania: 2

KrokodylGiena odpowiedział w temacie: Żenujący spektakl czyli nadzwyczajna sesja rady miasta i publiczne pranie brud

Najgorsze jest to, że jeśli twarzą nowego Bytomia ma być Kurzątkowski to ja chyba też podziękuję :( Żeby nie było - nie jestem zwolennikiem Bartyli, wręcz przeciwnie...
#171758
The following user(s) said Thank You: losewos

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 762
 • Otrzymane podziękowania: 106

Passphrase odpowiedział w temacie: Żenujący spektakl czyli nadzwyczajna sesja rady miasta i publiczne pranie brud

W sytuacji kiedy Prezydent nie ma wiekszosci w RM logika nakazuje chyba dymisję ? Ciekawe czy Bartyle stac na okazanie resztek honoru w obecnej sytuacji ?
#171763
The following user(s) said Thank You: losewos

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 29
 • Otrzymane podziękowania: 8

ziaja odpowiedział w temacie: Żenujący spektakl czyli nadzwyczajna sesja rady miasta i publiczne pranie brud

Honor Bartyli widać w jego "orędziu" w internecie - "ja jestem cacy, inni byli be, sam ich zgłosiłem do prokuratury a w ogóle to jestem za..ty tylko wszyscy mnie nie lubią i robią mi pod góre".
Bartylę do władzy doprowadzili w dużej mierze kibole Polonii - dlatego główna osią całej jego prezydentury jest sponsorowanie Polonii i stowarzyszeń kibolskich oraz obiecywanie cudownego "Bartyluś Arena". A wszystko robione równie nieudolnie jak rządzenie Polonią - na długach, przekrętach, kolesiach i wałkach.
#171780
The following user(s) said Thank You: losewos

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 31
 • Otrzymane podziękowania: 7

duszek480 odpowiedział w temacie: Żenujący spektakl czyli nadzwyczajna sesja rady miasta i publiczne pranie brud

ziaja napisał: Honor Bartyli widać w jego "orędziu" w internecie - "ja jestem cacy, inni byli be, sam ich zgłosiłem do prokuratury a w ogóle to jestem za..ty tylko wszyscy mnie nie lubią i robią mi pod góre".
Bartylę do władzy doprowadzili w dużej mierze kibole Polonii - dlatego główna osią całej jego prezydentury jest sponsorowanie Polonii i stowarzyszeń kibolskich oraz obiecywanie cudownego "Bartyluś Arena". A wszystko robione równie nieudolnie jak rządzenie Polonią - na długach, przekrętach, kolesiach i wałkach.


Zgadzam się w opinii co do "orędzia" Bartyli i nieudolnego zarządzania Polonią natomiast nie co do "kiboli". Po pierwsze - często słychać lament, że to właśnie środowiska kibicowskie posadziły Bartylę na fotel prezydenta. Owszem, dostał on oficjalne poparcie z kręgów Polonii, ale to chyba nie znaczy, że to wystarczyło do zwycięstwa? Gdzie byli wtedy wszyscy mądrzy, którzy dziś o tym piszą? Bo gdyby przekonali społeczeństwo i sami poszli zagłosować na kogoś innego to Bartyla na pewno by nie wygrał. Obecny prezydent podczas ostatnich wyborów osiągnął gigantyczną przewagę tak naprawdę mając głęboko w d. ludzi. To też zasługa "kiboli"? Może zaraz ktoś napisze, że był zastraszany przy wypełnianiu karty wyborczej?
Druga sprawa to "sponsorowanie stowarzyszeń kibolskich". Nie wiem skąd ta tajemnicza wiedza, ale skoro padło już tu takie oskarżenie to proszę o KONKRETY. Kiedy, w jaki sposób i jakie "stowarzyszenie kibolskie" zostało zasponsorowane przez Bartylę? Co do kompleksu sportowego to powiem tylko tyle, że mało który kibic wierzy dzisiaj w jakiekolwiek zapewnienie władzy o budowie tego obiektu.

Na dzień dzisiejszy naprawdę daleko mi do Bartyli, ale jeśli już kierujemy jakieś oskarżenia i krytykujemy kogoś (bo jest za co) to róbmy to z głową, a nie na zasadzie "co mi ślina na język przyniesie"...
#171791
The following user(s) said Thank You: 71hanysek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: olowpbFantus