Sprawdź, czy masz tętniaka. Jedno badanie może uratować ci życie

  • Posty: 1781
  • Otrzymane podziękowania: 4

Robert Czykiel stworzył temat: Sprawdź, czy masz tętniaka. Jedno badanie może uratować ci życie

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu to jedna z...

Masz bliskich powyżej 65. roku życia? 8 grudnia mogą uchronić się przed bardzo poważnymi konsekwencjami. Wystarczy jednak, że umówią się na bezpłatne badanie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu.

Czytaj więcej...
2018/11/29 10:47 #182238

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Posty: 308
  • Otrzymane podziękowania: 33

Jawor odpowiedział w temacie: Sprawdź, czy masz tętniaka. Jedno badanie może uratować ci życie

Dla osób po 65 roku życia.... Tylko że najpierw trzeba dożyć tego wieku. W przeciągu ostatniego 1,5 roku z mojego otoczenia na tamten świat wybrało się 3 moich rówieśników. Żaden nie miał 40 lat. Wszyscy na zawał.
2018/11/30 05:59 #182256

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Posty: 70
  • Otrzymane podziękowania: 9

Edyta Nowak odpowiedział w temacie: Sprawdź, czy masz tętniaka. Jedno badanie może uratować ci życie

Jawor napisał: Dla osób po 65 roku życia.... Tylko że najpierw trzeba dożyć tego wieku. W przeciągu ostatniego 1,5 roku z mojego otoczenia na tamten świat wybrało się 3 moich rówieśników. Żaden nie miał 40 lat. Wszyscy na zawał.


Mój sąsiad, też tętniak 42 lata. Prosimy o taką akcję również dla młodszych osób. Przy takim stresie w jakim się obecnie żyje, to naprawdę się przyda. I po co taka akcja?, badania powinny byc dostępne przez cały rok, a nie raz do roku.
2018/12/03 00:39 #182347

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Posty: 1074
  • Otrzymane podziękowania: 155

Passphrase odpowiedział w temacie: Sprawdź, czy masz tętniaka. Jedno badanie może uratować ci życie

Ci którzy decydują o tego typu akcjach to najczesciej słodko pierdzący w mediach krawaciarze i inne świszczypały. Czy to trzeba być jakoś wybitnie inteligentnym żeby wpaść w koncu na to że o wiele tańsza w skali całej służby zdrowia jest zwykła profilaktyka niż pozniejsze leczenie ? Badania tylko dla osob po 65 roku życia. W myśl tej akcji lepiej w skali globalnej służby zdrowia jest zdiagnozować 70 letniego emeryta ktoremu statystycznie pozostało 10 lat życia niż 30 czy 40 latka który dzięki temu że udałoby się wykryć takie schorzenie mógłby przez kolejne kilkadziesiąt lat pracowac i odprowadzać podatki oraz składki na ZUS. Przecież to jest debilizm do kwadratu.
Nie żebym był przeciwko osobom starszym czy emerytom - absolutnie, oni również powinni mieć na podstawie wypracowanych lat i odprowadzonych składek prawo do profilaktyki i leczenia, ale nie należy zapominać ze to ludzie w wieku produkcyjnym - pracujący i odprowadzający składki tak naprawde utrzymują emerytów (mam na mysli oczywiscie szerokie patrzenie w skali całego państwa).
2018/12/03 10:07 #182352
The following user(s) said Thank You: myszaty

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Robert CzykielGhostolowpbFantus