×

Uwaga

Forum jest w trybie tylko do czytania.

"Przywrócić świetność miastu". PiS zapowiada kampanię wyborczą

 • Posty: 1726
 • Otrzymane podziękowania: 4

Robert Czykiel stworzył temat: "Przywrócić świetność miastu". PiS zapowiada kampanię wyborczą

W październiku lub na początku listopada odbędą się wybory samorządowe....

Walka z nielegalnym składowaniem odpadów, dbanie o historię oraz poprawa sytuacji ekonomicznej Bytomia. Takie działania zapowiada Prawo i Sprawiedliwość na kilka miesięcy przed wyborami samorządowymi.

Czytaj więcej...
2018/02/06 17:25 #177167
 • Posty: 106
 • Otrzymane podziękowania: 10

sławoj sławonowicz odpowiedział w temacie: "Przywrócić świetność miastu". PiS zapowiada kampanię wyborczą

Kiedyś PIS głosił, że Polską rządzi układ. Pokażcie ten bytomski układ - powiązania prywatnych geszeftów z komunalną kasą. Pewnie by się okazało, że mimo różnych partyjnych chorągiewek lokalni politycy są powiązani ze sobą dziadkami siedzącymi na stołkach w zarządach, radach nadzorczych komunalnych przedsiębiorstw, spółek i spółdzielni w tej gminie i okolicznych. Kandydujesz to pokaż swój życiorys od ukończenia szkoły średniej, czy przypadkiem nie zostałeś chwile po studiach dyrektorem, naczelnikiem czy komendantem jakiegoś powiatowego ośrodka bo wujek od czasów komuny na parkowej grzał stołek.
2018/02/07 01:07 #177184
 • Posty: 11
 • Otrzymane podziękowania: 0

arturus odpowiedział w temacie: "Przywrócić świetność miastu". PiS zapowiada kampanię wyborczą

Ostatnio PiS wsparł taki geszeft 5cioma milionami z miejskich pieniędzy, także nie liczyłbym na wiele.
2018/02/07 09:35 #177186
 • Posty: 1
 • Otrzymane podziękowania: 0

Łukasz Studzinski odpowiedział w temacie: "Przywrócić świetność miastu". PiS zapowiada kampanię wyborczą

a wiadomo już jaki będzie temat przewodni w naszym regionie?
strach się bac plakatow :(
2018/02/07 11:09 #177189
 • Posty: 106
 • Otrzymane podziękowania: 10

sławoj sławonowicz odpowiedział w temacie: "Przywrócić świetność miastu". PiS zapowiada kampanię wyborczą

Łukasz Studzinski napisał: a wiadomo już jaki będzie temat przewodni w naszym regionie?
strach się bac plakatow :(

Jaka będzie treść bilboardów w mieście można się spodziewać - "Miłego dnia życzy prezydent bytomskiego paśnika Damian B."
2018/02/07 23:35 #177200
 • Posty: 106
 • Otrzymane podziękowania: 10

sławoj sławonowicz odpowiedział w temacie: "Przywrócić świetność miastu". PiS zapowiada kampanię wyborczą

Kabaret. Maciek ze swoją latarką będzie szukał w gulikach masonerii. Ciekawe jak poradzi sobie z niepolską częścią historii Bytomia po namaszczeniu przez PIS. Licząc od nadania praw miejskich Polska ~125lat, Czechy(Austria) ~450, Prusy/Niemcy ~200 i do tego jeszcze Pejsy z talarami.
2018/02/07 23:55 #177202
 • Posty: 152
 • Otrzymane podziękowania: 13

Waldemar Bartosik odpowiedział w temacie: "Przywrócić świetność miastu". PiS zapowiada kampanię wyborczą

PRZYWRÓCIĆ MIASTU ŚWIETNOŚĆ....


Jak ten czas leci.
We wdzięcznej pamięci mam okres, gdy przed czterema laty, grupa młodych entuzjastów KNP powierzyła mi zadanie ubiegania się o fotel prezydenta Bytomia, a już rozkręca się kolejna kampania przedwyborcza, czego widomym znakiem jest wywiad lidera PiS pod tytułem przytoczonym w nagłówku.

Więc na chłodno, bez uprzedzeń i z życzliwości dla miasta w którym zamieszkuję, wywiad ten, będący afirmacją przedwyborczego programu PiS dla Bytomia - z największą uwagą przeczytałem.


Lecz na wstępie uwaga :


Jestem w wieku, w którym zapotrzebowanie na bogactwo, blichtr, sukces i sławę radykalnie maleje, rośnie zaś na święty spokój.


Toteż moja refleksja wolna jest od jakichkolwiek ambicji, nie jest też elementem mojej kampanii wyborczej.


I cóż w programie PiS znajdujemy ?


Oczywiście są tam rytualne inwektywy pod adresem aktualnego włodarza magistratu, są groźby konsekwencji karnych i finansowych pod adresem nienazwanych sprawców zanieczyszczenia miasta, są słowa klucze i zaklęcia w stylu "sporządziliśmy czarną księgę", "interweniowaliśmy", "pisaliśmy", "apelowaliśmy".
Wszystko w czasie przeszłym, wszystko z zerowym efektem, wszystko, co mimo niesłychanej nagonki w mediach o zasięgu krajowym, nie przyniosło rezultatu w referendum.
I z pominięciem faktu, że radykalnemu zaostrzeniu wymaga ustawodawstwo krajowe i NIEMOC Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.
Lecz o programie - głucha cisza.....Wyniesieniu Bytomia do "Świetności", służyć ma promocja miasta przez historię : "wykorzystanie" muzeum, schronu w Miechowicach, szybu południowego, sztolni w Kamiennej Górze, tunelu podziemnego, salek muzealnych z mikro hotelikiem i mikro gastronomią, muzeum Brunninga....
Wszystko to propozycje niszowe, dla fascynatów i pasjonatów tematu, ale bez szans na jakiekolwiek ożywienie miasta


Ale implikujące KOSZTY.


Lecz i na to PiS Bytom ma zgrabną odpowiedź : wystarczy nie kraść.
Za dowód służy mu hasło partii z 2015 roku, kondycja budżetu państwa i zyski spółek skarbu państwa.
Ale budżet ustawicznie powiększa deficyt, a spółki są chwilowo na wznoszącej fali koniunktury, co pozwala naczelników z Pcimia, obsadzać w roli prezesów ARiMR, ENERGA S.A, czy ORLENU.


Jaka w tym jednak programowa projekcja wizji miasta, czy metod pozyskiwania środków finansowych ?


O pardon !!!


"Pomysłów mamy wiele" (Jakich ???).
A z tych nazwanych i wymienionych, to spółka eksploatacji hałd (uprzątnąć teren i zgasić światło ???) , likwidacja miejskich spółek ( co z bezrobociem ???) i .....................


NO TAK : WYŻEBRAĆ Z BUDŻETU FUNDUSZE I SKORUMPOWAĆ NIMI WYBORCÓW, na cele stricte niereprodukcyjne, więc pociągające wraz z sobą koszty, a w ślad za tym pogłębienie deficytu miasta : boiska, komisariaty itp.


A już kuriozalnym szczytem megalomanii, jest wymienienie w "programie" 100 mln złotych na realizację rządowego programu 500+.
Że nie wspomnę o "działce" z 6 mld złotych w latach 2019-2025 na lokale socjalne.
Miast programować rozkwit i ŚWIETNOŚĆ miasta, już dziś zakładają jego ruinę i wykorzystanie centralnych funduszy na 500+ i lokale socjalne.


AMBITNE TO I BUDUJĄCE !!!


Ja wiem : PiS Bytom chce ZDYSKONTOWAĆ POWTÓRNIE warszawski program swej centrali - bez jakiegokolwiek w nim udziału.
Znamy już precedensy skuteczności takiego zabiegu, kiedy niesiony na fali popularności stworzonego przez Leszka Millera - SLD, Krzysztof Wójcik przetrwał w fotelu dwie kadencje, a Piotr Koj, dzięki przynależności do PO Tuska, zabawił w nim półtorej kadencji.


Jak jednak wygląda Bytom po tych przypływach naiwności WYBORCÓW ?


Partia totalna, chcąc zagarnąć władzę wszystkich szczebli, może tylko OBIECAĆ priorytet w traktowaniu, inaczej w tydzień wykończyła by budżet.


Toteż żebranina i wiszenie u klamki budżetu, nie jest sposobem na sprawowanie władzy, gdy nie towarzyszy mu wizja i idea na środki własne.


Jednak PiS Bytom wyrokuje odkrywczo : trzeba tchnąć życie w strefę ekonomiczną, trzeba wykorzystać znakomite położenie miasta i pozyskać inwestorów logistycznych !


I znów, nie nazywając rzeczy po imieniu, zapewne mają na myśli Samochodowe Centrum Logistyczne MOSTVA, nic nie mające z bytomskim PiS-em wspólnego.Gdy już dokonałem rozbioru "programu" przywrócenia świetności miastu, w konkluzji, pozostaje mi smutek :


GDYBY NAPRAWDĘ CHCIELI....
GDYBY NAPRAWDĘ MOGLI.....


Szkoda.
Widziałem oczyma nadziei jedyny dziś rysujący się alians BiS z olbrzymim społecznym poparciem, oraz PiS z przełożeniem na władzę w Warszawie.


Ale ani język debaty, ani pustka intelektualna oferty - nie są tu dobrym prognostykiem.


Amen.
2018/02/08 00:01 #177203
 • Posty: 194
 • Otrzymane podziękowania: 52

Błażej odpowiedział w temacie: "Przywrócić świetność miastu". PiS zapowiada kampanię wyborczą

Wiemy, że jest Pan stronnikiem Damiana Bartyli. Niestety ten gość musi odejść. Wyrządził już wystarczająco dużo szkód w mieście. Niemoc w związku z samymi odpadami to w większości niemoc prezydenta miasta i marszałka województwa. Reszta nie ma prawa nic zrobić. Jeżeli pozwolenia są - firmy mają prawo działać. Jeżeli prezydent umawia się z kolegami z Szombierek Bytom na zbieranie i przetwarzanie odpadów na miejskim gruncie to proszę mi powiedzieć Panie Waldemarze kto jest odpowiedzialny za tereny przy M1? Firmy prywatne czy spółki miejskie? Jeżeli te drugie to czyją winą jest dalsza działalność na miejskim terenie firm przetwarzających odpady? Podpowiem Panu - winne są pozwolenia wydane przez... Prezydenta Miasta Bytomia.

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że przetwarzanie lub składowanie odpadów niebezpiecznych to lukratywny biznes. Koszt utylizacji zgodnie ze sztuką jednej ciężarówki to około 50 tysięcy złotych. Wywiezienia i zakopania? Zapłaci 10 tysięcy od ciężarówki i wilk syty i owca (budżet spółki miejskiej) cały.

Jeżeli chodzi o ogólnokrajowe prawo - wobec wyraźnych przesłanek brakuje interwencji służb specjalnych, ale niestety w Polsce od 28 lat obowiązuje wyłącznie "polityczna" czyli zerowa odpowiedzialność.
2018/02/08 18:00 #177219
 • Posty: 452
 • Otrzymane podziękowania: 76

Szeregowy odpowiedział w temacie: "Przywrócić świetność miastu". PiS zapowiada kampanię wyborczą

Pan Bartosik znany jest z tego, że wszystko wie najlepiej. Oczywiście w teorii, w praktyce bowiem słabo to wygląda.

kol. Sławoju, nie martw się o to. Mnie to nie przeszkadza, co chyba wielokrotnie pokazałem w Tajemniczym Bytomiu. Rozumiem, że chciałeś zabłysnąć. Niestety, nie wyszło :)
2018/02/08 18:07 #177222
 • Posty: 152
 • Otrzymane podziękowania: 13

Waldemar Bartosik odpowiedział w temacie: "Przywrócić świetność miastu". PiS zapowiada kampanię wyborczą

Nie jestem niczyim stronnikiem. W poprzednich wyborach, byłem kontrkandydatem. Poruszoną kwestię odpadów wałkowano z inicjatywy bytomskiej opozycji w publikatorach ogólnokrajowych. Jedyny wniosek : prawo i państwo są bezsilne. Bo każdą decyzję GIOŚ podważa "niezależny" sąd.
2018/02/08 19:34 #177223
 • Posty: 152
 • Otrzymane podziękowania: 13

Waldemar Bartosik odpowiedział w temacie: "Przywrócić świetność miastu". PiS zapowiada kampanię wyborczą

A co do stwierdzenia : " Pan Bartosik znany jest z tego, że wszystko wie najlepiej. Oczywiście w teorii, w praktyce bowiem słabo to wygląda. " - proszę o merytoryczne zarzuty wobec komentarza, a nie jakieś głupawe osobiste wycieczki !!!
W praktyce, osiągałem sukcesy niewyobrażalne dla Waćpana.....
2018/02/08 19:38 #177224
Moderatorzy: Robert CzykielGhostolowpbFantus