Podwórka do rewitalizacji

 • Posty: 2121
 • Otrzymane podziękowania: 67

Bytomski.pl stworzył temat: Podwórka do rewitalizacji

Przedsięwzięcie realizują Bytomskie Mieszkania wraz z firmą ...

Kilkadziesiąt podwórek w Śródmieściu i Rozbarku przejdzie metamorfozę w ramach rewitalizacji Bytomia. Zmiany zaprojektują sami mieszkańcy, a pomogą im w tym zawodowi architekci. Następnie podwórza zostaną przebudowane według przygotowanych koncepcji.

Czytaj więcej...
2018/01/06 19:03 #176401

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 146
 • Otrzymane podziękowania: 37

duszek480 odpowiedział w temacie: Podwórka do rewitalizacji

Czy do wyboru wymienionych podwórek przyczynili się mieszkańcy czy była to po prostu odgórna decyzja? Jestem ciekaw co z tego wyjdzie, bo jeżeli rewitalizacja podwórek będzie przy okazji wiązać się z remontem całych kamienic to mamy szansę na odzyskanie blasku wielu mocno zaniedbanych miejsc.
Trapi mnie jeszcze jedna rzecz - na niektórych z wymienionych podwórek znajdują się oficyny w tragicznym stanie - czy one automatycznie idą do wyburzenia czy jest to kwestia dogadania z mieszkańcami? Wątpię, aby ktoś reanimował aż takie trupy.
Bardzo chciałbym, aby lokalna społeczność wykazała się aktywnością w tym temacie, a następnie dbała o zrewitalizowane podwórka czy budynki...nie wiem czemu mam złe przeczucie i wydaje mi się to wszystko zbyt piękne jak na bytomskie warunki. Tym bardziej patrząc na to jak "zadbane" są niektóre kamienice wytypowane do tego programu...Obym się mylił!
2018/01/06 21:03 #176409

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 1063
 • Otrzymane podziękowania: 88

myszaty odpowiedział w temacie: Podwórka do rewitalizacji

Fajnie że przynajmniej kilka...niech spróbują to zrobić na Batorego, Estreichera, Ligęzy, Chrzanowskiego - wspólnoty podzieliły podwórka jak Polska w czasie rozbicia dzielnicowego, więcej tam zakazów, tablic a nawet powstają już ogrodzenia uniemożliwiające wejście do innych klatek od podwórza, kontenery ze śmieciami muszą przeciągać po 200-300 metrów bo wjechać nie można.
2018/01/06 21:25 #176410

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 1
 • Otrzymane podziękowania: 1

Grzegorz Pronobis odpowiedział w temacie: Podwórka do rewitalizacji

Kwestie nie są jeszcze przesądzone w wszystkich lokalizacjach w zakresie wyburzeń. Część oficyn jest faktycznie w fatalnym stanie technicznym . Istotne jest także to że ich ewentualny remont i tak nie zapewni sensownych funkcjonalnie mieszkań. Stąd zasadne wydaje się ich wyburzenie.
Chcemy wypracować możliwości kształtowania przestrzeni podwórek, aby te projekty stały się przykładem i inspiracją dla innych lokalizacji.
W kwestii zakresu prac remontowych i harmonogramu prac dla poszczególnych budynków warto spytać biuro rewitalizacji w urzędzie miasta lub Bytomskie Mieszkania - dział rewitalizacji.
Zapraszam na spotkanie warsztatowe 15 stycznia w Szkole Podstawowej na ulicy Chrobrego - godzina 17.00. Będzie można dowiedzieć się więcej. Będą tez przedstawiciele Bytomskich Mieszkań.
2018/01/06 22:21 #176415
The following user(s) said Thank You: duszek480

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 42
 • Otrzymane podziękowania: 5

trybik odpowiedział w temacie: Podwórka do rewitalizacji

myszaty
obszar, o którym piszesz, jest poza obszarem wyznaczonym do rewitalizacji
jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z doświadczeń z obszaru rewitalizowanego
Powodzenia :)
2018/01/07 00:00 #176418

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Posty: 243
 • Otrzymane podziękowania: 34

Maciej Polok odpowiedział w temacie: Podwórka do rewitalizacji

Moim zdaniem dla mieszkańców Śródmieścia (Karola Miarki, części Moniuszki, Rostka i okolicznych ulic), a także Rozbarku, teren przykopalniany powinien zostać zamieniony na fajny plac zabaw z ławkami, ścieżkami rowerowymi, może jakimś skateparkiem.
Teren jest olbrzymi więc i pomysłów można by tam wiele zrealizować.
2018/01/07 10:41 #176423

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Robert CzykielGhostolowpbFantus