O referendum bez PiS, PO i BIS

  • Posty: 2121
  • Otrzymane podziękowania: 67

Bytomski.pl stworzył temat: O referendum bez PiS, PO i BIS

Sojusz Lewicy Demokratycznej
Od roku 2006 Bytomiem rządzą ugrupowania prawicowe. Jedenaście...

W debacie referendalnej pierwsze skrzypce grają ugrupowania posiadające największe reprezentacje w Radzie Miejskiej, jak np. Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, czy Bytomska Inicjatywa Społeczna. Postanowiliśmy umożliwić dojście do głosu przedstawicielom innych ruchów. Jakie jest ich stanowisko wobec referendum?

Czytaj więcej...
2017/10/24 14:27 #174662

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Posty: 181
  • Otrzymane podziękowania: 25

Waldemar Bartosik odpowiedział w temacie: O referendum bez PiS, PO i BIS

IGRZYSKA.
Marcin Hałaś przytomnie napisał :
" 3 grudnia referendum w sprawie odwołania prezydenta Bytomia Damiana Bartyli.
Jak widzę, najaktywniej namawiają do udziału:
- Michał Bieda - człowiek Koja,
- Robert Białas - człowiek Koja,
- Mariusz Wołosz - człowiek Wójcika (Krzysztofa) i Koja,
- Andrzej Panek - przez 5 lat zastępca Bartyli odpowiedzialny za gospodarkę odpadami i ekologię.
Nie wiem, czy wiecie - Panowie - ale Wasze namowy mogą przynieść skutek zgoła odwrotny. Jak w tytule pewnego filmu "I kto to mówi?"
Na miejscu Damiana Bartyli zrobiłbym wszystko, aby do udziału w referendum zaczął jeszcze zachęcać np. Marian Stajno. Wówczas obecny prezydent mógłby spać spokojnie..."
Na niespełna rok przed ustawowym terminem wyborów samorządowych, awangarda aktywistów minionej epoki, zafundowała Bytomianom igrzyska miast chleba, pod postacią wizji i programu dla "umierającego miasta", jak to poetycko zdefiniował Marcin na swym blogu tematycznym.
Więc głupim jeno radość.
A że pieniądze się pójdą pierdolić.....???

A tak na marginesie...

Wielkie imponderabilia ("tysiące Bytomian"), przystoją demagogom i demagodzy je głoszą.
Ale jak mam przekonać kogoś, kto "posiadł prawdę", swoją prawdę ?

Więc tylko przypomnę, że zanim Marcin Hałaś zawiesił na fb swój blog - "Raport z umierającego miasta", lata przed Bartylą i na zlecenie poprzedników Bartyli, eksperci unijni napisali raport określając w nim Bytom, jako "miasto nikomu niepotrzebne". Tę ekspertyzę podziela również grupa specjalistów PAN, która ostatnimi czasy zakwalifikowała Bytom do demograficznego uwiądu na poziomie 50% obecnej populacji. Przypomnę także, że owa anihilacja miasta, rozpoczęła się od wyniszczających praktyk dzisiejszych spadkobierców i epigonów Balcerowicza, Buzka i Tuska, dzięki którym miasto utraciło swój dumny status "miasta węgla i stali" - nie otrzymując nic w zamian, poza górniczymi odprawami. Nie stworzono tu żadnej strukturalnej alternatywy, która pozwoliła by miasto zachować przy życiu.

Nie, nie jestem stroną w tej politycznej połajance i nawalance. Nawet przez ułamek sekundy, nie sprawowałem osobiście, ani nikt z mego politycznego środowiska - władzy w Bytomiu. I JUŻ NIE ZAMIERZAM !

Natomiast wielokrotnie pisałem o mojej wizji i perspektywach Bytomia oraz sposobie sfinansowania tego planu, który - gdy kandydowałem na urząd prezydenta - prasa barwnie nazwała "wunderwaffe".

NIESTETY : ludzie mają krótką pamięć, a historia uczy, że niczego nie uczy.


Toteż z jednych nikczemnych kast wyłaniają się kolejne, a ludzie idą na lep ich demagogii i z czcią i nabożeństwem oddają hołd tym "pomazańcom". Mimo ich tupetu, widocznej hipokryzji i nieskrywanej bezczelności, gdy karierowicz przestrzega przed karierowiczami, oszust przed oszustwami innych, mafiozo przed mafią.

Tak w Polsce się robi karierę. I podtrzymuje socjalistycznymi rojeniami. Nie wizją, nie programem. scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/.../12063632 ...
2017/10/24 16:12 #174663

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Posty: 146
  • Otrzymane podziękowania: 37

duszek480 odpowiedział w temacie: O referendum bez PiS, PO i BIS

"Sojusz Lewicy Demokratycznej

Od roku 2006 Bytomiem rządzą ugrupowania prawicowe. Jedenaście lata rządów dwóch prawicowych Prezydentów Miasta zawiodło zaufanie mieszkańców Bytomia a prywata i nieudolne zarządzanie doprowadziły miasto do katastrofalnego stanu."

Ależ ja uwielbiam nazywanie prawicą wszystkiego co tylko trochę bardziej oddalone w stronę centrum od lewej strony...jakież to działania typowe dla prawicowców charakteryzowały prezydenta Koja i Bartylę? Bo o ile wg mnie w polityce miejskiej różnice pomiędzy dwoma opcjami trochę się zacierają to jednak dalej nie są tym samym. Może mieliśmy jakąś gwałtowną obniżkę podatków czy chociażby banalne zniesienie konieczności uzyskania koncesji na alkohol dla małych przedsiębiorców? Ja nic takiego nie zauważyłem. To, że SLD kończyło swoje rządy z dużo lepszym stanem finansów miejskich to po prostu zbieg okoliczności, bo tak naprawdę dopiero następcy musieli zmierzyć się z największą falą bezrobocia i degradacji spowodowaną katastrofą przemysłu ciężkiego w naszym mieście. I może trzeba przypomnieć, że takie zakłady jak KWK Rozbark czy KWK Miechowice zakończyły swoją działalność pod koniec drugiej kadencji pierwszego pijaka w Bytomiu, pana Wójcika!? Więc się tak czerwone pchły nie cieszcie, bo gdyby mieszkańcy rzeczywiście tak świetnie oceniali wasze rządy to owy pierwszy pijak w Bytomiu wygrałby ostatnie wybory w cuglach. Rzeczywistość zweryfikowała, piąte miejsce na sześciu kandydatów to rzeczywiście niesamowity wynik! Lepiej już nie wracajcie patrząc na to co zrobiliście z Europą...

Panie W. Bartosik, jako jeden z naprawdę niewielu oddałem na Pana swój głos w ostatnich wyborach samorządowych. Kandydował Pan wtedy z ramienia Kongresu Nowej Prawicy, który jak wiemy niedawno po tym rozpadł się, a większość działaczy opuściła to ugrupowanie i wstąpiła do Partii KORWiN (teraz Wolność). Biorąc pod uwagę przedstawione w tym artykule stanowisko Partii Wolność czy zgadza się Pan z nim? Mówi Pan, że dziś nie chce Pan już rządzić Bytomiem. Ja z kolei mam spory dylemat czy znów oddałbym na Pana głos...
2017/10/24 21:50 #174665

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Robert CzykielGhostolowpbFantus