Dni Bytomia nie było i już nie będzie

  • Posty: 1994
  • Otrzymane podziękowania: 67

Bytomski.pl stworzył temat: Dni Bytomia nie było i już nie będzie

W 2014 roku z okazji 760-lecia nadania Bytomiowi praw miejskich...

Tegoroczne Dni Bytomia nie odbyły się i już się nie odbędą. Tradycyjnie impreza miała miejsce w czerwcu, lecz tym razem z powodu problemów finansowych miasta miała zostać przesunięta na wrzesień. Ten właśnie się skończył, a Dni Bytomia nie było.

Czytaj więcej...
2017/10/01 01:43 #174170

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Posty: 40
  • Otrzymane podziękowania: 33

maniecki odpowiedział w temacie: Dni Bytomia nie było i już nie będzie

I bardzo dobrze, że nie będzie Dni Bytomia w takiej postaci, w jakiej impreza ta odbywała się od wielu lat. O ile jeszcze w latach 90-tych było to swego rodzaju święto wolności, to przynajmniej od czasu, jak Bartosiewicz dostała kotletem w twarz, poprzeczka pikuje ostro w dół. Zostało święto bytomskiego wulca w syfiastym rytmie oldboyów z PRL i "pszebojów' telewizyjnego lata. Zero ambicji, zero pomysłów, zero Bytomia. Ogólnopolska sztampa. Żeby nie być gołosłownym krytykantem, kilka uwag: brakuje sceny lokalnej (tutaj nawet prosi się o udostępnienie sceny w parku tzw. grajkom ulicznym - z nagłośnieniem, z rejestracją utworów etc.); propozycje tzw. "małej gastronomii" czy innych lokalsów, stowarzyszeń, instytucji kultury, czyli dofinansowanie ich autorskiego programu (nawet gdyby to miało być to samo, co dotychczas, ale w skali lokalu/lokali bądź ulicy); kilka koncertów tematycznych (muzyka dawna, muzyka elektroniczna, gitary, blues, szanty albo cokolwiek, byle na poziomie); rozbicie na dzielnice; rozciągnięcie w czasie. A poza tym Bytom nie tylko muzyką żyje. To powinien być festiwal kultury, historii, tradycji, ale też przyszłości, generalnie święto całego miasta, a nie 6 koncertów na placu i 3 w parku.
2017/10/01 23:55 #174184
The following user(s) said Thank You: Baron, insd, 71hanysek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Posty: 236
  • Otrzymane podziękowania: 21

Jawor odpowiedział w temacie: Dni Bytomia nie było i już nie będzie

I nie będzie już nic. Kononowicz miał rację, tylko miasta mu się pomyliły. Oj, przepraszam będzie referendum, a ja pod lokalem będę stał już od soboty wieczora żeby spuścić Bartylę w kiblu.
2017/10/02 06:43 #174185

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Robert CzykielGhostolowpbFantus