Kronika Policyjna: 7 sierpnia [przegląd]

  • Posty: 1993
  • Otrzymane podziękowania: 67

Bytomski.pl stworzył temat: Kronika Policyjna: 7 sierpnia [przegląd]

33-latek zatrzymany z narkotykami
Policjanci z KP III zatrzymali 33-latka. Mężczyzna...

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

33-latek zatrzymany z narkotykami

Policjanci z KP III zatrzymali 33-latka. Mężczyzna w mieszkaniu przy ul. Strzelców Bytomskich posiadał marihuanę. W sobotę usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Stróże prawa z komisariatu przy ul. Rostka zatrzymali 33-latka, który posiadał środki odurzające. Bytomianin w swoim mieszkaniu przy ulicy Strzelców Bytomskich przechowywał marihuanę. Policjanci zabezpieczyli narkotyki, a zatrzymanego przewieźli do komisariatu. W sobotę mężczyzna usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Za posiadanie środków odurzających grozi mu nawet do 3 lat za kratkami.

„Nietrzeźwy” weekend

Bytomska drogówka zatrzymała w miniony weekend 4 pijanych kierowców w wieku od 27 do 49 lat. Amatorzy jazdy na "podwójnym gazie" mieli od 0,5 do prawie 1,5 promili alkoholu w organizmie. Grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Pierwszy z amatorów jazdy na „podwójnym gazie” został zatrzymany w piątek na ulicy Dworskiej. 31-latek z Bytomia jadący Focusem miał pół promila alkoholu w organizmie. W sobotę kilka minut po godz. 7:00 na ulicy Pułaskiego w ręce mundurowych wpadł 49-letni kierowca osobowego forda, którego badanie alkomatem wykazało ponad promil. Kilka godzin później stróże prawa zatrzymali do kontroli Opla Corsę. Od 28-letniego kierującego wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,7 promila alkoholu w organizmie. W niedzielę policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego przy ulicy Siemianowickiej. Okazało się, że sprawca kolizji jadący BMW był nietrzeźwy-wynik badania to prawie 1,5 promila. Wszyscy amatorzy jazdy na „podwójnym gazie”odpowiedzą przed sądem. Grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia.

Odpowie za pobicie

Stróże prawa z Komisariatu IV zatrzymali 37-latka podejrzanego o pobicie mieszkańca Szombierek. Do zdarzenia doszło 1 sierpnia tego roku przy ul. Olszewskiego w Bytomiu. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu sprawcy grozi do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na początku tego miesiąca przy ulicy Olszewskiego. 37-letni mieszkaniec Szombierek zauważył swojego dwa lata młodszego kolegę. Między mężczyznami doszło do kłótni o nierozliczone pieniądze. W pewnej chwili 37-latek uderzył kolegę pięścią w głowę. Na skutek siły uderzenia bytomianin upadł na ziemię. Na miejsce wezwano Policję oraz pogotowie ratunkowe. Ofiara z obrażeniami czaszki i nosa trafiła do szpitala. Stróże prawa zatrzymali sprawcę pobicia, który usłyszał już zarzut. Zgodnie z kodeksem karnym, za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podsumowanie działań "NURD"

Bytomska drogówka podsumowała czwartkowe działania „NURD”. Mundurowi nałożyli łącznie 92 mandaty karne. Działania prowadzone były w godzinach 06:00 do 22:00. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia. W czwartek od rana policjanci drogówki prowadzili działania pod hasłem "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie kierujących wobec pieszych oraz zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na oznakowanych przejściach, a także stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz obowiązkowe wyposażenie. Zarówno na pieszych, jak i kierowców, którzy poruszali się niezgodnie z przepisami nakładano mandaty.

Mundurowi nałożyli 92 mandaty karne, w tym 50 na pieszych i 42 na kierowców. Piesi popełniali wykroczenia przechodząc w miejscach niedozwolonych – 41 osób oraz nie dostosowując się do sygnalizacji świetlnej – 10 osób. Kierowców ukarano mandatami karnymi za nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych – 28 osób oraz inne wykroczenia.

Z promilami za kółkiem

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca Hondy Civic. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów podczas kontroli drogowej przy ul. Chorzowskiej. Amatorowi jazdy „na podwójnym gazie” zatrzymano prawo jazdy. Grozi mu kara 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje bytomski sąd.

W środę kilka minut po 20:00 policjanci z bytomskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości. 54-latek wpadł w ręce mundurowych podczas kontroli drogowej przy ulicy Chorzowskiej. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Amatorowi jazdy "na podwójnym gazie" zatrzymano prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje bytomski sąd. Grozi mu nawet do 2 lat więzienia

Kolejny kierowca stracił uprawnienia

23-letni mieszkaniec Zabrza stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości. Młody kierowca pędził osobowym oplem 123 km/h przekraczając dozwoloną prędkość o 63 km/h. Mężczyzna został zatrzymany przez bytomską drogówkę czwartkowej nocy na ulicy Żołnierskiej.

Około godziny 3:30 na ulicy Żołnierskiej policjanci drogówki zatrzymali do kontroli osobowego opla. Kierujący nim 23-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h. Stróże prawa przy użyciu "laserowego" urządzenia sprawdzili, jak szybko porusza się samochód. Mieszkaniec Zabrza pędził z prędkością 123 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 60 km/h. Kierowcy, który od zaledwie 4 miesięcy posiadał uprawnienia, zatrzymano prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Ujęta na kradzieży słuchawek

Policjanci z komisariatu I zatrzymali 26-latkę podejrzaną o kradzieże słuchawek w centrum handlowym w Miechowicach. Kobieta została ujęta przez ochronę sklepu. Bytomianka usłyszała już zarzut. Grozi jej do 5 lat więzienia.

We wtorek po południu oficer dyżurny bytomskiej komendy został powiadomiony o kradzieży sklepowej. Ochrona centrum handlowego w Miechowicach ujęła kobietę, która usiłowała wynieść ze sklepu słuchawki nie płacąc za nie. Stróże prawa ustalili, że jest to 26-letnia mieszkanka Bytomia, która nie po raz pierwszy dopuściła się kradzieży. Z relacji śledczych z komisariatu przy ul. Stolarzowickiej wynika, że kobieta schowała łup w specjalnie przygotowanej na tą okoliczność torbie. 26-latka trafiła do policyjnego aresztu. Teraz o jej losie zdecyduje sąd. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Zatrzymany za zniszczenie szlabanu

Półtora promila alkoholu w organizmie miał 17-latek, który zniszczył szlaban wyjazdowy w centrum handlowym przy ul. Webera. Młodzieniec został zatrzymany na gorącym uczynku i trzeźwiał w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszał zarzuty. W więzieniu może spędzić 5 lat.

W poprzednią niedzielę wieczorem oficer dyżurny bytomskiej komendy został poinformowany o agresywnym mężczyźnie, który niszczy szlaban wjazdowy na parkingu centrum handlowego. Przybyli na miejsce stróże prawa na gorącym uczynku zatrzymali 17-latka. Młodzieniec był silnie pobudzony. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego prawie półtora promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trzeźwiał w policyjnym areszcie. We wtorek usłyszał zarzuty. Grozi mu kara 5 lat więzienia.

20-latek stracił prawo jazdy za prędkość

Policjanci z bytomskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 20-letniemu kierowcy. Jadący dostawczym fiatem mężczyzna nie dostosował się do obowiązujących przepisów i przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h w terenie zabudowanym.

Do zdarzenia doszło w poprzednią niedzielę około godziny 18.50 na ul. Miechowickiej. Z ustaleń policjantów drogówki wynika, że 20-letni kierowca dostawczego ducato jechał ze znaczną prędkością w terenie zabudowanym. Stróże prawa przy użyciu "laserowego" urządzenia sprawdzili, jak szybko porusza się samochód. Okazało się, że młodzieniec pędzi z prędkością 105 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Policjanci zatrzymali fiata do kontroli. Kierowca posiadający uprawnienia od dwóch lat został ukarany mandatem karnym i stracił prawo jazdy.

Odmówił papierosa, porysowano mu 3 samochody

60-letnia bytomianka odpowie za uszkodzenie trzech samochodów. Kobieta porysowała auta, bo ich właściciel nie chciał poczęstować jej papierosem. Straty wyceniono na prawie 6 tys. złotych. Za zniszczenie mienia kobiecie grozi 5 lat za kratkami.

W minioną sobotę do sklepu przy ulicy Energetyki przyszła 60-latka. Kobieta poprosiła właściciela, by poczęstował ją papierosem. Ponieważ mężczyzna odmówił, bytomianka w odwecie uszkodziła trzy samochody będące jego własnością. Straty, jakie spowodowała rysując powłokę lakierniczą pojazdów, wynoszą prawie 6 tys. złotych. Policjanci z komisariatu I zatrzymali sprawczynię. Kobieta usłyszała już zarzuty, do których się przyznała. Teraz grozi jej 5 lat za kratkami.

Kryminalni przejęli ponad 2000 dilerskich działek narkotyków

Ponad 1400 dilerskich działek marihuany oraz 680 porcji amfetaminy nie trafi na bytomskie ulice. Kryminalni z komisariatu w Miechowicach odkryli narkotyki w budynku przy ul. Strzelców Bytomskich. W sprawie tej zatrzymali 27-latka. Prokurator zastosował wobec mężczyzny poręczenie majątkowe oraz objął go policyjnym dozorem. Grozi mu kara 10 lat więzienia.

Ponad 2000 działek dilerskich środków odurzających nie trafi na bytomskie ulice. Kryminalni z komisariatu w Miechowicach prowadzili działania przeciwko przestępczości narkotykowej. Wynikiem ich pracy było zatrzymanie 27-latka, który w pokoju hotelowym ukrywał narkotyki. Śledczy przejęli ponad 1400 działek dilerskich marihuany oraz prawie 700 porcji amfetaminy, a także zabezpieczyli wagę i woreczki strunowe. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe oraz objął go policyjnym dozorem. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających w więzieniu może spędzić nawet 10 lat.

fot. KMP Bytom

Czytaj artykuł...
2017/08/07 17:17 #173312

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Robert CzykielGhostolowpbFantus