PKP zadecydowało. Bytom Północny zostanie przeniesiony.

  • Posty: 1795
  • Otrzymane podziękowania: 64

Bytomski.pl stworzył temat: PKP zadecydowało. Bytom Północny zostanie przeniesiony.

Pomysł pojawił się kilka miesięcy temu. Przystanek Bytom Północny znajduje...

Dobra informacja dla bytomskich pasażerów, którzy chcą podróżować koleją na trasie Katowice - Tarnowskie Góry - Lubliniec. Przystanek Bytom Północny, który znajdował się w pobliżu kopalni Powstańców Śląskich, zostanie przeniesiony w okolice ul. Strzelców Bytomskich.

Pomysł pojawił się kilka miesięcy temu. Przystanek Bytom Północny znajduje się na uboczu, przez co wielu pasażerów omijało go szerokim łukiem. Tracili na tym mieszkańcy, którzy stamtąd mogą podróżować na trasie Katowice-Tarnowskie Góry Lubliniec.

Chcąc ułatwić życie pasażerom, a jednocześnie zwiększyć popularność linii kolejowej, władze Kolei Śląskich zaproponowały, aby peron przenieść bliżej, w okolice ulicy Strzelców Bytomskich.

- Aby promować kolei i poprawiać jej dostępność zwróciliśmy się do PKP PLK oraz władz miasta z propozycją przesunięcia stacji bliżej ul. Strzelców Bytomskich. Dzięki temu przystanek znalazłby się w pobliżu dużych osiedli, przystanków tramwajowych i autobusowych oraz centrum handlowego M1. Jednocześnie nowa lokalizacja pozwoliłaby zachować dobrą komunikację z tworzoną na terenie pokopalnianym pobliską strefą ekonomiczną - mówił w kwietniu Michał Wawrzyczek z Kolei Śląskich (za "Dziennikiem Zachodnim").

Władze miasta popierały pomysł, bo zmiana lokalizacji peronu prawie nic nie kosztuje. Po stronie gminy będzie jedynie przygotowanie bezpiecznej drogi do peronów. Ostateczna decyzja leżała jednak po stronie PKP PLK.

Jak informuje portal Silesion.pl, władze polskich kolei przychyliły się do wniosku. Przystanek zostanie przeniesiony o 500 metrów na północ (w pobliżu wiaduktu kolejowego przy ul. Strzelców Bytomskich). PKP PLK sfinansuje budowę nowych peronów, co oznacza, że mieszkańcy m.in. Stroszka niebawem będą mieli łatwiejszy dostęp do pociągów, którymi na przykład będą mogli komfortowo dojechać do pracy w Katowicach.

Czytaj artykuł...
#173303

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Posty: 861
  • Otrzymane podziękowania: 78

myszaty odpowiedział w temacie: PKP zadecydowało. Bytom Północny zostanie przeniesiony.

No i bardzo dobrze , w tam gdzie teraz jest jego istnienie nie ma kompletnie sensu.
#173305

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Posty: 229
  • Otrzymane podziękowania: 28

marcinen odpowiedział w temacie: PKP zadecydowało. Bytom Północny zostanie przeniesiony.

Fajnie bo w końcu będzie lepszy dostęp do tego przystanku.
Uważam, że można rozważyć ustalenie przystaneku PKM na wiadukcie przy Wrocławskiej i w ten sposób również perony Bytom Karb będą bardziej dostępne dla ludzi. Przy dwóch pasach ruchu i biorąc pod uwagę że powstał by on na wzniesieniu nie powinno być z tym problemu.
#173313

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Posty: 160
  • Otrzymane podziękowania: 7

JuanCarlos odpowiedział w temacie: PKP zadecydowało. Bytom Północny zostanie przeniesiony.

Szkoda, że nikt nie napisał kiedy ten przystanek ma zostać przeniesiony. Dawniej podawano bodajże 2020 albo nawet 2022... mam nadzieję, że nikt tego celowo nie robi... po prostu to "euforia" wśród dziennikarzy. A jeśli celowo to już nie ma dziennikarstwa w naszej konurbacji. Jest tylko kopiowanie tekstów propagandowych z KŚ, UM, KZK GOP itd.
#173364

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Robert CzykielGhostolowpbFantus