Bytomscy hokeiści grają w igrzyskach The World Games

  • Posty: 1993
  • Otrzymane podziękowania: 67

Bytomski.pl stworzył temat: Bytomscy hokeiści grają w igrzyskach The World Games

We Wrocławiu odbywają się 10. światowe igrzyska sportowe The World...

Trzech hokeistów, którzy na co dzień są zawodnikami Polonii Bytom, zostało powołanych do reprezentacji Polski w hokeju na rolkach. Nasza kadra w fazie grupowej przegrała wszystkie spotkania i na pocieszenie zagra o miejsca 5-8.

We Wrocławiu odbywają się 10. światowe igrzyska sportowe The World Games, które nazywane są igrzyskami sportów nieolimpijskich. Uczestnicy z całego świata rywalizują o medale w dyscyplinach, które na co dzień nie są zbyt popularne.

Dla bytomian najciekawiej zapowiadała się rywalizacja w hokeju na rolkach. Do reprezentacji Polski powołani zostali trzej zawodnicy Polonii Bytom. Zaszczyt ten spotkał Sebastiana Owczarka, Artura Wieczorka i Bartłomieja Stępnia.

Biało-Czerwoni trafili do bardzo trudnej grupy z Amerykanami, Czechami i Kanadyjczykami. Wszystkie te drużyny od lat zaliczają się do światowej czołówki hokeja na rolkach.

W pierwszym spotkaniu Polacy, z zawodnikami Polonii w składzie, przegrali z reprezentacją Czech 1:4. Jedynego gola strzelił Owczarek. W drugim meczu Amerykanie byli bardziej bezlitośni i naszą kadrę rozgromili aż 10:0. Ostatni mecz fazy grupowej był znacznie lepszy, bo Kanadyjczycy wprawdzie wygrali, ale tylko 3:1.

Polska zajęła ostatnie miejsce w grupie, ale jeszcze nie zakończyła swojego udziału w The World Games. Biało-Czerwoni będą walczyć o miejsca 5-8. W pierwszym meczu zagramy z Włochami, a na pożegnanie zmierzymy się z kimś z pary USA - Argentyna.

Polonia Bytom od kilku lat regularnie startuje w mistrzostwach Polski w hokeju na rolkach. Do niedawna nasi hokeiści dominowali w tym sporcie i trzy razy z rzędu zdobywali mistrzostwo kraju. Seria została przerwana w tym roku, bo bytomianie w finale przegrali z Marsjanami Opole 2:4.

fot. TMH Polonia Bytom / Facebook

Czytaj artykuł...
2017/07/28 21:05 #173221

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Robert CzykielGhostolowpbFantus