Kronika Policyjna: 24 lipca [przegląd]

  • Posty: 1993
  • Otrzymane podziękowania: 67

Bytomski.pl stworzył temat: Kronika Policyjna: 24 lipca [przegląd]

Uprawiał konopie w mieszkaniu
Kryminalni z bytomskiej komendy zatrzymali 22-latka, który...

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Uprawiał konopie w mieszkaniu

Kryminalni z bytomskiej komendy zatrzymali 22-latka, który uprawiał w swoim mieszkaniu konopie indyjskie. Stróże prawa zabezpieczyli kilka sadzonek tej rośliny oraz prawie 30 działek dilerskich gotowej marihuany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania i uprawy środków odurzających, za co grozi mu do 3 lat więzienia.

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację o osobie, która w domu ma uprawiać sadzonki konopi indyjskich. W środę policjanci zatrzymali 22-latka, podejrzanego o to przestępstwo. W mieszkaniu mężczyzny przy ul. Rydza Śmigłego stróże prawa zabezpieczyli kilka sadzonek zakazanej rośliny oraz prawie 30 porcji gotowej marihuany i wagę. Bytomianin usłyszał już zarzuty, za które może trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Chciał wyłudzić telefon posługując się cudzym dowodem osobistym

Nawet 8 lat więzienia grozi 63-letniemu oszustowi. Mężczyzna usiłował wyłudzić zakup telefonu komórkowego posługując się cudzym dowodem osobistym. Bytomianin został zatrzymany przez policjantów z komisariatu przy ul. Rostka. W środę usłyszał zarzut.

We wtorek policjanci z komisariatu III zatrzymali oszusta. 63-latek przyszedł do salonu sieci komórkowej i usiłował wyłudzić zakup telefonu komórkowego. Podczas podpisywania umowy posłużył się cudzym dowodem osobistym. Czujna pracownica salonu zorientowała się, że klient nie jest osobą, za którą się podaje i zawiadomiła stróżów prawa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W środę usłyszał zarzut. Za oszustwo grozi mu 8 lata za kratkami.

Ukradł kawę i pobił ochroniarza

18-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą zatrzymali policjanci z komisariatu "trzeciego". Bytomianin we wtorek popołudniu skradł kawy w sklepie, a następnie uderzył ochroniarza i usiłował uciec z towarem. Sprawca noc spędził w areszcie. W środę został mu przedstawiony zarzut. W więzieniu może spędzić nawet 10 lat.

Do zdarzenia doszło we wtorek przy ulicy Witczaka. Do sklepu wszedł mężczyzna, który zabrał z półki kilka paczek kawy, a następnie usiłowali opuścić market nie płacąc za towar. W drzwiach sklepu stanął pracownik ochrony, który chciał zatrzymać złodzieja. Młodzieniec uderzył mężczyznę pięścią w twarz i uciekał z kradzionymi przedmiotami. W pościg za złodziejem ruszyli klienci sklepu. 18-latek został ujęty i przekazany w ręce policjantów. W środę usłyszał zarzut. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Potrącenie pieszej

We wtorek około godziny 19:00 na ul. Wrocławskiej doszło do potrącenia pieszej. Pokrzywdzona to 78-letnia bytomianka. W wyniku zdarzenia kobieta doznała złamania prawego nadgarstka. Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniają śledczy z komendy.

We wtorek około godziny 19:00 na ulicy Wrocławskiej kierująca osobową toyotą nie zachowała należytej ostrożności i potrąciła pieszą. Jak wynika z wstępnych ustaleń policjantów drogówki 78-latka przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Wezwana na miejsce karetka pogotowia udzieliła potrąconej pierwszej pomocy, po czym odwiozła ją do szpitala. Okazało się, że bytomianka ma złamany prawy nadgarstek. Teraz sprawą zajmują się śledczy z komendy, którzy wyjaśnią okoliczności wypadku.

Złodziej poszukiwany sądowymi nakazami

28-latka podejrzanego o kradzież elementów instalacji elektrycznej oraz grzewczej zatrzymali policjanci z komisariatu w Szombierkach. Złodziej był poszukiwany dwoma sądowymi nakazami doprowadzenia i trafił do aresztu. Grozi mu kolejnych 5 lat więzienia.

W poprzednią sobotę policjanci z komisariatu IV zatrzymali mężczyznę, który z budynku przy ul. Modrzewskiego dokonał kradzieży elementów instalacji grzewczej i elektrycznej. 28-latek został ujęty na gorącym uczynku przez stróżów prawa. W toku czynności okazało się, że mieszkaniec Bytomia jest poszukiwany dwoma sądowymi nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego. Za kradzież grozi mu kolejnych 5 lat za kratkami.

Handlowała "lewymi" papierosami

Bytomscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami służby celno- skarbowej zatrzymali 30-letnią mieszkankę Piekar Śląskich. Kobieta handlowała papierosami bez polskich znaków akcyzy. Stróże prawa zabezpieczyli 5000 sztuk kontrabandy. Kobiecie grozi grzywna, a nawet do roku więzienia.

Stróże prawa zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z z funkcjonariuszami służby celno- skarbowej zatrzymali w sobotę 30-letnią kobietę. Mieszkanka Piekar Śląskich na bytomskim rynku oferowała do sprzedaży papierosy bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zabezpieczyli 5000 sztuk tego wyrobu tytoniowego. Kobieta usłyszała już zarzut. Grozi jej grzywna i nawet do roku więzienia.

fot. KMP Bytom

Czytaj artykuł...
2017/07/24 09:41 #173157

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Robert CzykielGhostolowpbFantus