Afera w bytomskiej szkole. Księgowa podejrzana o przywłaszczenie pieniędzy

Ponad 200 tysięcy złotych przywłaszczyła księgowa, pracująca w jednej z bytomskich szkół. Na szczęście oszustwo zostało wykryte i sprawa została skierowana do prokuratury.

W jednej z bytomskich szkół podstawowych od 26 kwietnia Biuro Kontroli Urzędu Miejskiego prowadziło kontrolę wewnętrzną. Urzędnicy wpadli na trop nieprawidłowości w placówce. Podejrzenia padły na szkolną księgową, która prawdopodobnie przywłaszczyła ponad 200 tysięcy złotych.

Reklama

Prezydent Damian Bartyla złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Księgowa na piśmie przyznała się do przywłaszczenia pieniędzy, a także zebrano dokumenty, które ją obciążają.

- Takie zachowanie jest karygodne. Jako miasto działamy skutecznie w celu wykrycia potencjalnych nadużyć, aby zadbać o to, by wszelkie środki budżetowe były wydawane w celu podnoszenia jakości usług i poziomu życia mieszkańców Bytomia - komentuje prezydent.

Na razie miejskie władze nie chcą zdradzać, w której szkole doszło do przestępstwa. Wiadomo natomiast, że dyrektor placówki oświatowej dyscyplinarnie zwolnił księgową, ale jego decyzja wejdzie w życie dopiero po akceptacji ze strony związków zawodowych. To oczywiście początek jej problemów, bo sprawa trafi do sądu.

Reklama
Discuss this article in the forums (2 replies).

Sir Zorro Avatar
Sir Zorro odpowiedział w temacie: #178845 2018/05/10 10:15
"W jednej z bytomskich szkół podstawowych od 26 kwietnia Biuro Kontroli Urzędu Miejskiego prowadziło kontrolę wewnętrzną. Urzędnicy wpadli na trop nieprawidłowości w placówce. Podejrzenia padły na szkolną księgową, która prawdopodobnie przywłaszczyła ponad 200 tysięcy złotych."

Cytując mistrza
„Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi…”

za www.bytomski.pl/polityka/23120-damian-ba...ynym-wyjsciem-wywiad
sławoj sławonowicz Avatar
sławoj sławonowicz odpowiedział w temacie: #178825 2018/05/09 09:46
Szeryf Damian. Ciekawe czy niezależna bytomska prokuratura pociśnie tą sprawę tak samo szybko i sprawnie jak tą z BPK i głośnym raportem Deloitte.