Transport z Niemiec zatrzymany na Bobrku

Policjanci zatrzymali ciężarówkę z odpadami przywiezionymi aż z Niemiec. Kierowca zdołał wysypać część ładunku na Bobrku.

Dojazd na tereny po dawnej Hucie Bobrek jest regularnie patrolowany przez Policję i Straż Miejską od kiedy zrobiło się głośno o problemie nielegalnego składowania odpadów w dzielnicy. W czwartek podczas kontroli jednego z pojazdów ciężarowych na ulicy Pasteura wykryto, że jego kierowca nie posiada stosownych pozwoleń.

Reklama

Okazało się, że polska ciężarówka była załadowana plastikowymi częściami motoryzacyjnymi, które zostały uprzednio pocięte na mniejsze kawałki. Kierowca został złapany na gorącym uczynku podczas wysypywania zawartości wanny. Transport trafił do Bytomia aż z Niemiec.

Choć tym razem nie zdeponowano na Bobrku odpadów szczególnie niebezpiecznych dla środowiska, to czwartkowy przypadek potwierdza, że proceder wciąż trwa. Nie powstrzymały go ani protesty mieszkańców, ani afera w ogólnopolskich mediach, ani działania urzędników i polityków.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (4 replies).

duszek480 Avatar
duszek480 odpowiedział w temacie: #176640 2018/01/14 13:17
Kiedy Bytom znajdował się w granicach państwa niemieckiego, co prawda na peryferiach, ale jednak, to mieliśmy wówczas chociażby najnowocześniejszą oczyszczalnię ścieków wraz ze spalarnią śmieci. Dziś z Niemiec mamy jedynie śmieci...
georg11 Avatar
georg11 odpowiedział w temacie: #176632 2018/01/13 22:26
W Piekarach nie mogąc sobie poradzić z nielegalnym zwożeniem śmieci do miasta rozkopano drogę dojazdową.Tyle,ze w Piekarach śmieci zwożono w jedno miejsce.Ale teraz jest spokój.
Mager Avatar
Mager odpowiedział w temacie: #176629 2018/01/13 21:30
I co dalej z kierowcą ? Kto go przysłał ? Czy firma z Niemiec ma podpisaną umowę z miastem ? A ponadto mieszkańcom należy się info: Czy umowy marszałkowskie były akceptowane przez Prez. M. Bytom i czy 100% tych kwot wpływa na rachunek urzędu miasta czy może na jakąś spółkę typu BARI ? Jakie są możliwości rozwiązania umów w przypadku tak rażącego ich naruszenia ? Czy już jakieś umowy zostały rozwiązane itp .....
myszaty Avatar
myszaty odpowiedział w temacie: #176627 2018/01/13 20:23
Skonfiskować cały zestaw, kierowcę do aresztu, a firmę do sądu polskiego i niemieckiego i dop.... ć karę na kilka baniek - marzenia...

Reklama