Zamordowany mężczyzna był z Bytomia?

W Lesie Murckowskim w Katowicach znaleziono zwłoki zapakowane w worek. W środku był mężczyzna z pociętym gardłem. Według informacji "Gazety Wyborczej" denat był mieszkańcem Bytomia.

Na ciało w kompleksie leśnym w Katowicach natrafiono 1 listopada około 13:00. Na miejsce wysłano grupę dochodzeniowo-śledczą Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Katowicach oraz biegłego lekarza sądowego. Oględziny miejsca znalezienia zwłok prowadzono do późnych godzin nocnych, w trakcie których zabezpieczano ślady kryminalistyczne.

Reklama

Prokurator zarządził sekcję zwłok mężczyzny. Badanie wykazało, że napastnik, bądź napastnicy uszkodzili tętnicę szyjną i tchawicę swojej ofiary. Na ciele denata znaleziono również trzy rany kłute i jedną ciętą dolnej wargi, a także ślady przypalania. Prokuratura zleciła też badania histopatologiczne i toksykologiczne.

Gdy sprawę przejęła Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach udało się ustalić tożsamość mężczyzny. Informator "Gazety Wyborczej" wyjawił, że ofiarą jest 38-letni bytomianin. Według niego mężczyzna był doskonale znany Policji. Był notowany za kradzieże, oszustwa i handel narkotykami. Prawdopodobnie został zamordowany przez ludzi, z którymi robił nielegalne interesy.

fot. Komenda Miejska Policji w Katowicach

Reklama
Discuss this article in the forums (2 replies).

71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #174866 2017/11/05 00:16
Znowu trochę ponarzekam ale czy nie mamy na forum czegoś takiego jak....KRONIKA POLICYJNA?
Pozdrawiam,dobranoc.
Jawor Avatar
Jawor odpowiedział w temacie: #174865 2017/11/04 22:07
Tak się kończy jak się nie spłaca długów albo wali cudzą babę. W lesie...