Kronika Policyjna: 30 października [przegląd]

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Znęcał się nad matką

Policjanci z Bytomia zatrzymali 56-latka, który znęcał się nad swoją matką. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Prokurator zastosował wobec niego środek karny w postaci nakazu opuszczenia lokalu oraz objął go policyjnym dozorem. Oprawcy grozi do 5 lat więzienia.

Reklama

Policjanci z komisariatu w Stroszku zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad swoją matką. Mundurowi zostali wezwani w czwartek rano do mieszkania przy ulicy Rysza-Śmigłego. Na miejscu stróże prawa zastali pobitą przez syna kobietę. Nietrzeźwy 56-latek uderzał pięścią po całym jej ciele, czym spowodował liczne obrażenia. Pokrzywdzona została przewieziona do szpitala, a oprawca trafił do aresztu. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem, musiał też opuścić mieszkanie zajmowane wspólnie z matką. Jak ustalili śledczy mężczyna od dłuższego czasu znęcał się nad 82-latką i był już wcześniej karany za to przestępstwo. Grozi mu kara 5 lat więzienia.

Policjanci odzyskali telefon

Skradziony w połowie lutego bieżącego roku telefon komórkowy odzyskali kryminalni z komisariatu III. Do przestępstwa doszło na terenie sklepu w centrum miasta. Sprzęt wartości 800 złotych wróci do właściciela. Za kradzież grozi kara 5 lat więzienia.

Pod koniec lutego br. policjanci zostali poinformowani o kradzieży telefonu na terenie sklepu w centrum miasta. Stróże prawa natychmiast przystąpili do poszukiwania sprawcy oraz skradzionego przedmiotu. W piątek kryminalni z komisariatu III odzyskali łup. Komórka warta 800 złotych znajdowała się w posiadaniu mieszkańca Bytomia. Sprawcy przestępstwa grozi kara 5 lat więzienia.

Kierowcy z „promilami”

Pięciu nietrzeźwych kierowców zatrzymali w miniony weekend bytomscy policjanci. Wszyscy podejrzani to mężczyźni w wieku od 28 do 71 roku życia. Jeden z nich spowodowało kolizję drogową, a rekordzista miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi im do 2 lat za kratkami.

Bytomscy policjanci zatrzymali w miniony weekend aż pięciu amatorów jazdy na podwójnym gazie. W piątek na ulicy Olimpijskiej w ręce stróżów prawa wpadł kierowca samochodu VW Polo - miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Tego samego dnia na ulicy Karola Miarki policjanci zatrzymali 60-latka, który kierował Oplem Astra mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie i spowodował kolizję drogową. W sobotę w trakcie kontroli na ul. Łokietka mundurowi wyczuli woń alkoholu od 58-letniego mieszkańca Gorzowa Wielkopolskiego. Jadący Oplem Movano mężczyzna „wydmuchał” 2 promile. Rekordzistą okazał się 28-latek kierujący pojazdem Lancia. Wynik jego badania wykazał 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ostatni nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w niedzielę na ulicy Drobczyka. Badanie 29-latka jadącego Passatem wykazało promil alkoholu w organizmie. Amatorom jazdy na podwójnym gazie grozi do 2 lat więzienia i utrata uprawnień.

„Gościnne występy” zakończone zarzutami

Zarzut zniszczenia mienia, kierowania gróźb karalnych, naruszenia nietykalności cielesnej oraz bezpodstawnego wezwania Policji usłyszał 43-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych w hotelu przy ulicy Strzelców Bytomskich. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za kratami może spędzić 5 lat.

We wtorek policjanci z komisariatu w Stroszku zostali wezwani na interwencję do hotelu przy ulicy Strzelców Bytomskich. Na miejscu stróże prawa zastali dwóch nietrzeźwych gości. Z relacji właściciela budynku wynikało, że mężczyźni bardzo głośno się zachowywali, wspólnie spożywali alkohol i nie reagowali na prośby kierowniczki hotelu. Podczas rozmowy z kobietą 43-latek uderzył ją i groził jej pozbawieniem życia. Ponadto w odwecie za wezwanie Policji zniszczył drzwi pokoju hotelowego oraz zadzwonił na numer alarmowy twierdząc, że został pobity przez interweniujących stróżów prawa. Mundurowi zatrzymali mężczyznę. Mieszkaniec Warszawy miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W środę usłyszał zarzuty. W więzieniu może spędzić na 5 lat.

Odpowie za znieważenie i groźby

Mundurowi z komisariatu w Miechowicach zatrzymali mężczyznę, który w trakcie wykonywania przez nich czynności służbowych znieważył słownie jednego z funkcjonariuszy. Sprawcy przedstawiono już zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w poprzedni poniedziałek na ulicy Reptowskiej. Policjanci podjęli interwencję wobec 37-latka. W trakcie legitymowania mężczyzna zrobił się agresywny. Używając słów wulgarnych znieważył jednego z wykonujących czynności mundurowych. Stróże prawa zatrzymali bytomianina, który we wtorek usłyszał zarzut znieważenia oraz kierowania gróźb karalnych. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Poszukiwany posiadał narkotyki

51-latek poszukiwany przez bytomski sąd wpadł w ręce policjantów z Rostka. Podczas kontroli stróże prawa znaleźli przy mężczyźnie także narkotyki. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

W poprzedni poniedziałek po południu mundurowi z komisariatu III zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez bytomski sąd. Zgodnie z nakazem doprowadzenia 51-latek trafi do Aresztu Śledczego celem odbycia kary pozbawienia wolności. Bytomianin wpadł w ręce policjantów na ulicy Szyby Rycerskie. Podczas kontroli stróże prawa znaleźli przy nim również marihuanę. Teraz mężczyzna odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

fot. KMP Bytom

Reklama