Kronika Policyjna: 25 września [przegląd]


Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Złodziej wpadł na gorącym uczynku

Artykuły przemysłowe warte ponad 900 złotych padły łupem obywatela Hiszpanii. Mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku kradzieży i przekazany w ręce stróży prawa z komisariatu przy ul. Rostka. 31-latek usłyszał już zarzut.

31-letni obywatel Hiszpanii odpowie za kradzież. Mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku kradzieży przez pracowników ochrony jednego ze sklepów przy ul. Witczaka. Jego łupem padły artykuły przemysłowe warte ponad 900 złotych. Złodziej wpadł, gdy próbował wynieść rzeczy nie płacąc za nie. Policjanci zatrzymali sprawcę i odzyskali skradzione przedmioty. 31-latek usłyszał już zarzut.

Pijana 40-latka ugodziła nożem swojego partnera

40-letnia bytomianka trafiła do policyjnego aresztu po tym, jak kilka razy ugodziła nożem swojego konkubenta. Do zdarzenia doszło w trakcie niedzielnej libacji alkoholowej. W chwili zatrzymania kobieta miała prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi jej nawet 5 lat więzienia.

W niedzielę oficer dyżurny bytomskiej komendy został powiadomiony, że w mieszkaniu przy ul. Aleja Legionów doszło prawdopodobnie do pchnięcia nożem. Na miejsce skierowano policjantów, którzy potwierdzili, że w jednym z lokali jest 41-latek z ranami kłutymi. Pogotowie przewiozło bytomianina do szpitala. Policjanci zatrzymali jego 40-letnią partnerkę. Badanie stanu trzeźwości bytomianki wykazało prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Z ustaleń śledczych wynika, że pokrzywdzony wspólnie z konkubiną spożywał alkohol. W pewnej chwili kobieta ugodziła go kilka razy nożem, a następnie zadzwoniła po pogotowie. 40-latka usłyszała już zarzut. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi jej nawet 5 lat więzienia.

Ukradł żonie biżuterię wartą 6 tys. złotych

Policjanci z komisariatu w Miechowicach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież biżuterii na szkodę swojej żony. Łupem 54-latka padły złote i srebrne pierścionki, łańcuszki oraz zawieszki warte 6 tys. złotych. Mundurowi odzyskali skradzione przedmioty. Bytomianin usłyszał już zarzut. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

W piątek do komisariatu w Miechowicach zgłosiła się kobieta, która poinformowała policjantów, że została okradziona. Łupem sprawcy padła złota i srebrna biżuteria będąca jej własnością. W toku czynności śledczy ustalili, że 53-latka pozostaję w niezbyt dobrych relacjach ze swoim mężem i że to on może być sprawcą przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany w piątek i przyznał się do kradzieży. Policjanci odzyskali skradzione mienie wartości 6 000 złotych. 54-latkowi grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Jego sprawą wkrótce zajmie się sąd.

Uprawiał konopie w mieszkaniu

Kryminalni z bytomskiej komendy zatrzymali 25-latka, który w mieszkaniu uprawiał konopie indyjskie. Stróże prawa zabezpieczyli 38 sadzonek tej rośliny. Mężczyzna usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 25-latka podejrzanego o uprawę konopii indyjskich. Mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa wczoraj w mieszkaniu przy ulicy Cyryla i Metodego. Policjanci zabezpieczyli 38 sadzonek zakazanej rośliny. Bytomianin usłyszał już zarzut i dobrowolnie poddał się karze. Za uprawę konopii indyjskich wbrew przepisom ustawy grozi kara 3 lat więzienia.

Zgubili dokumenty na miejscu przestępstwa

Dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży akumulatorów z samochodu ciężarowego zatrzymali policjanci z komisariatu w Stroszku. Młodzieńcy wpadli, gdyż jeden z nich zgubił dowód osobisty na miejscu przestępstwa. Teraz odpowiedzą przed prokuratorem. Grozi im kara 10 lat więzienia.

Przed dwoma tygodniami dwaj nieznani sprawcy usiłowali skraść akumulatory z zaparkowanego przy ul. Strzelców Bytomskich samochodu ciężarowego. Młodzieńcy wykorzystali fakt, że kierowca pojazdu zasnął i odkręcili pokrywy silnika. Hałas zbudził mężczyznę, a złodzieje uciekli. Stróże prawa bardzo szybko ustalili tożsamość sprawców, ponieważ jeden z nich zgubił portfel z dokumentami na miejscu przestępstwa. Mężczyźni w czwartek zostali zatrzymani. Teraz odpowiedzą przed sądem. Grozi im nawet 5 lat za kratkami.

Policjanci przejęli kontrabandę

Bytomscy policjanci zatrzymali 59-latka, który w swoim mieszkaniu przy ul. Olszewskiego nielegalnie rozlewał alkohol niewiadomego pochodzenia. Stróże prawa zabezpieczyli 11 butelek alkoholu oraz tytoń bez polskich znaków akcyzy. Mieszkaniec Bytomia usłyszał już zarzut. Grozi mu grzywna i nawet do roku więzienia.

Bytomscy stróże prawa zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że w jednym z mieszkań przy ul. Olszewskiego rozlewany jest „lewy” alkohol. Policjanci wkroczyli do akcji, w wyniku której zatrzymano 59-latka. Mężczyzna posiadał w mieszkaniu 11 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Stróże prawa zabezpieczyli butelki z "lewym" towarem oraz tytoń. Bytomianin usłyszał już zarzut. Grozi mu grzywna i nawet do roku więzienia.

Za kierownicą z dwoma promilami

Prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 35-letni kierowca Fiata Seicento. Mężczyzna został zatrzymany w środę przy ulicy Baczyńskiego. Bytomianin stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara 2 lat więzienia.

W środę kilka minut przed godziną 21:00 00 policjanci z Szombierek zatrzymali do kontroli osobowego fiata. Od 35-letniego kierowcy wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu. Mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało u mężczyzny prawie dwa promile alkoholu wydychanym powietrzu. Bytomianinowi zatrzymano prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara 2 lat więzienia.

Na zakupach z narkotykami

27-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich został zatrzymany przez policjantów z Miechowic. Mężczyzna posiadał przy sobie ponad dwadzieścia dilerskich działek marihuany. Narkotyki ukrywał w spodniach. We wtorek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. W więzieniu może spędzić nawet 3 lata.

W ubiegły poniedziałek około godziny 14:30 policjanci z Miechowic zostali poproszeni o interwencję w jednym z hipermarketów. Zgłoszenie pochodziło od pracownika, który zauważył dziwnie zachowującego się mężczyznę. Przybyli na miejsce stróże prawa wylegitymowali 27-latka i dokonali jego kontroli osobistej. W trakcie sprawdzania odzieży ujawnili w kieszeniach spodni narkotyki. Mieszkaniec Siemianowic Śląskich posiadał przy sobie ponad 20 dilerskich działek marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. We wtorek usłyszał zarzut. Grozi mu kara 3 lat więzienia.

Złamał sądowy zakaz

23-letni bytomianin odpowie przed sądem za złamanie prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów. Kierowca został zatrzymany w ubiegły poniedziałek przez policjantów drogówki. Samochód, którym się poruszał został zholowany na koszt właściciela. Teraz grozi mu kara 3 lat więzienia.

W miniony poniedziałek policjanci z drogówki zatrzymali na ulicy Olszewskiego osobowego peugeota. W trakcie kontroli okazało się, że 23-letni kierowca samochodu posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Mundurowi zholowali pojazd na koszt właściciela. Za złamanie postanowienia sądu mężczyźnie grozi kara 3 lat więzienia.

fot. KMP Bytom