Zrabował biżuterię za 35 tys. Poznajesz go?


W jednym z salonów jubilerskich w centrum handlowym Agora doszło do zuchwałej kradzieży. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę obsługi skradł biżuterię za ponad 35 tysięcy złotych. Policja prosi o pomoc w znalezieniu złodzieja.

Zdarzenie miało miejsce 17 sierpnia kilkanaście minut przed południem. Mężczyzna w wieku ok. 35 lat wszedł do jubilera i poprosił pracownicę salonu o pokazanie mu łańcuszka. W chwili, gdy kobieta sięgała po kolejny łańcuszek złodziej zabrał z gabloty dwa stojaki z męską biżuterią, a następnie uciekł. Wartość skradzionych wyrobów została wyceniona na ponad 35 tys. zł.

Centrum handlowe jest dobrze monitorowane, dzięki czemu kamery uchwyciły złodzieja. W dniu kradzieży miał na sobie turkusową koszulkę z krótkim rękawem, niebieskie jeansy oraz ciemne klapki. Mężczyzna ma 180-185 cm wzrostu, krępą budowę ciała, czarne włosy, ciemne oczy i ciemną karnację. Podczas rozmowy z ekspedientką zwracał się do niej łamaną angielszczyzną.

Bytomska Policja poszukuje złodzieja. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości proszone są o kontakt z tutejszą komendą przy ul. Powstańców Warszawskich 74 (tel. 32 388 82 00) lub najbliższą jednostką Policji pod numerami alarmowymi 112 i 997.

Discuss this article in the forums (14 replies).

Gojira Avatar
Gojira odpowiedział w temacie: #173684 2017/09/03 16:00

MaphiR napisał: Wystarczy, że odjechał na tym rowerze...


Wątpię by od razu wskoczył na rower i odjechał z dwoma stojakami biżuterii.... Najpierw musiałby je gdzieś przerzucić - torba, kieszenie, ale pewnie uczynił to w jakieś bramie, albo pobiegł prosto do samochodu.

MaphiR napisał: ...poza obszar objęty miejskim monitoringiem i tam przesiadł się do samochodu.


Nie chce mi się wierzyć by gościu, który dokonuje kradzieży w chronionym i monitorowanym CH w monitorowanej części miasta był na tyle przewidujący by pozostawić samochód poza strefą monitorowaną...

MaphiR napisał: Gość może być spoza Bytomia, albo nawet nie zamieszkuje w naszym województwie, więc informacja, czy oddalił się w kierunku Miechowic, czy Rozbarku może nie mieć żadnego znaczenia.


Gość prawie na pewno jest spoza Bytomia i co z tego? Ma spore znaczenie gdzie się oddala. Należy prześledzić potencjalną ścieżkę ucieczki i sprawdzać wszystkie monitoringi w jej obrębie (sklepy, skwery, banki itp.). W tych czasach monitoring jest prawie wszędzie... co nie zmienia faktu, że będę się trzymał pierwotnej wersji odnośnie tego, że on nie zostawił samochodu poza strefą objętą monitoringiem. A z roweru pewnie już w ogóle nie korzystał...

Maciej Polok napisał: Ta pracownica to też musi być dobra wariatka.
Przecież o takich numerach uczą na wszystkich szkoleniach. Nie wykłada się całej tacy świecidełek na ladę. Podaje się z gabloty konkretną sztukę, jeżeli jest ktoś zainteresowany.


Chłopie zastanów się zanim zaczniesz oczerniać ludzi... Przeczytaj jeszcze raz artykuł ZE ZROZUMIENIEM. A później oceń kto jest "niezłą wariatką". Ale podpowiem, STOJAKÓW nie trzyma się na tacach pod ladą....

foxbat napisał: Nikt jeszcze nie skojarzył tej kradzieży z budową stadionu. Rozczarowujecie mnie.


Bo to jest tak oczywiste, że nikomu się tego pisać nie chce :P Mi się wydaje, że nikt się tą sprawą nie zajmuje bo policja nie szczędzi sił by pilnować stadionu i bezpieczeństwa Bartyli i jego przydupasów :P
angel Avatar
angel odpowiedział w temacie: #173662 2017/09/01 20:08

Gojira napisał: Zastanawia mnie na co w Bytomiu jest miejski monitoring i czy kiedykolwiek zrobiono z niego użytek?


Człowieku spróbuj zaparkować w tej okolicy niezgodnie z przepisami to SM jest w 3 minuty.
foxbat Avatar
foxbat odpowiedział w temacie: #173661 2017/09/01 19:37
Oczywiście. Liczyłem na serię:
1 Na zdjęciu widać ucharakteryzowanego Bartylę. Ukradł kosztowności aby wybudować stadion
2 Złodziej to kibic Polonii, który wszedł na ścieżkę przestępstwa aby mieć na piwo.
3 Władza nie dba o bezpieczeństwo miasta, stara się wyłącznie o stadion a Bytom zamienia się w Tombstone.

Czwarta ewentualność (najmniej prawdopodobna, bo wśród ględzących o stadionie erudytów jak na lekarstwo)- mamy do czynienia z bytomską wersją afery Żelazo (oczywiście ze stadionem w podtekście).
georg11 Avatar
georg11 odpowiedział w temacie: #173660 2017/09/01 16:07

MephiR napisał:

foxbat napisał: Nikt jeszcze nie skojarzył tej kradzieży z budową stadionu. Rozczarowujecie mnie.

Pewnie jakby był porządny stadion w Bytomiu, to wszyscy siedzieliby na meczach i nikt by nie miał czasu, żeby cokolwiek kraść ;)

Jemu chodziło o to,że to kradziez na budowe stadionu.
MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #173657 2017/09/01 11:37

foxbat napisał: Nikt jeszcze nie skojarzył tej kradzieży z budową stadionu. Rozczarowujecie mnie.

Pewnie jakby był porządny stadion w Bytomiu, to wszyscy siedzieliby na meczach i nikt by nie miał czasu, żeby cokolwiek kraść ;)