Kronika Policyjna: 28 sierpnia [przegląd]


Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Z promilami i sądowym zakazem za kierownicą

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca osobowego Daewoo. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na ulicy Fałata. Okazało się, że bytomianin złamał zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W miniony piątek policjanci z komisariatu II zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości. 37-latek wpadł w ręce mundurowych, dzięki czujności sąsiadów, którzy powiadomili o tym policję. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie czynności policjanci ustalili, że bytomianin ma już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu nawet do 3 lat więzienia.

Złodzieje wpadli prosto w ręce bytomskich stróży prawa

Policjanci z komisariatu w Stroszku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ze sklepu przy ul. Strzelców Bytomskich wynieśli artykuły spożywcze. Złodzieje wyszli niezauważeni przez personel z towarem wartym ponad 1600 zł. 34-letni mieszkaniec Bytomia i 27-letni mieszkaniec Piekar Śląskich usłyszeli już zarzuty. Grozi im teraz do 5 lat więzienia.

W czwartek popołudniu podczas patrolu, policjantów przykuło uwagę dwóch mężczyzn. Byli to klienci sklepu przy ul. Strzelców Bytomskich. Mężczyźni wychodzili ze sklepu pchając wózek pełen zakupów. Stróże prawa postanowili bliżej się im przyjrzeć. Na widok policji mężczyźni od razu przyznali się, że towar jest skradziony. Personel sklepu nie zorientował się, że został okradziony na kwotę ponad 1600 zł. Towar powrócił do sklepu, a złodzieje zostali zatrzymani. Mieszkaniec Bytomia i Piekar Śląskich usłyszeli już zarzuty. O ich losie zdecyduje Sąd. Grozi im do 5 lat więzienia.

Podrobiła pieczątkę, trafiła w ręce policji

Bytomscy policjanci zatrzymali 21-letnią kobietę, która złożyła zlecenie wyrobienia pieczątki kancelarii notarialnej. Jak się okazało zlecenie było fałszywe. Na ten trop wpadła pracownica firmy, która przyjmowała zamówienie. Bytomianka została przesłuchana, o jej dalszym losie zdecyduje bytomski sąd. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Policjanci z bytomskiego wydziału zwalczania przestępstwa gospodarczego, zatrzymali 21-letnią kobietę. Mieszkanka Bytomia złożyła zlecenie wyrobienia pieczątki kancelarii notarialnej. Pracownica firmy zajmującej się wyrabianiem pieczątek zadzwoniła do kancelarii i zweryfikowała autentyczność złożonego zlecenia. Jak się okazało było to fałszywe zlecenie. Kobieta usłyszała już zarzuty. Grozi jej nawet do 5 lat więzienia.

Zatrzymani za kradzież złomu

Bytomscy policjanci zatrzymali dwóch 29-latków. Mężczyźni wynosili złom ważący 2300 kg z terenu firmy przy ul. Pasteura. Stróże prawa odzyskali łup warty ponad 1800 zł. Bytomianie usłyszeli już zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

W środę rano bytomscy stróże prawa zostali powiadomieni o kradzieży złomu z terenu firmy przy ul. Pasteura. Policjanci z komisariatu IV w Szombierkach po przybyciu na miejsce napotkali dwóch złodziei wynoszący złom. Sprawcy zostali zatrzymani, a złom ważący 2300 kg odzyskany. Złodzieje usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Rozbojarz w rękach policji

Stróże prawa z Bytomia w krótkim czasie od przestępstwa zatrzymali 21-letniego rozbojarza. Mężczyzna w nocy pobił i okradł 43-letniego bytomianina. Jego łupem padła karta bankomatowa. Napastnik trafił do policyjnego aresztu. Bytomianin usłyszał już zarzut. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Nad ranem do Komisariatu IV w Bytomiu pokrzywdzony zgłosił, że został pobity i skradziono mu kartę bankomatową. Według pokrzywdzonego sprawcą był mężczyzna w towarzystwie swojego psa. Policjanci wraz z pokrzywdzonym dokonali penetracji terenu i napotkali mężczyznę z psem. Pokrzywdzony nie miał wątpliwości w zidentyfikowaniu sprawcy. Ponadto na sklepowej kamerze monitoringu potwierdzono, że sprawca próbował użyć skradzionej karty bankomatowej. Napastnik trafił do policyjnego aresztu. Bytomianin usłyszał już zarzut. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Policyjny dozór dla włamywaczy

Dwóch włamywaczy ujętych na gorącym uczynku przez bytomskich policjantów. Do zdarzenia doszło na ul. Żołnierza Polskiego. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Prokurator objął włamywaczy policyjnym dozorem. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

We wtorek w nocy oficer dyżurny otrzymał informację, że w sklepie z odzież dziecięcą włączył się alarm. Policjanci po przyjechaniu na miejsce natrafili na sprawców, którzy okradali sklep. Mężczyźni wybili szybę i usiłowali wynieść odzież dziecięcą wartą ponad 300 zł. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Prokurator objął włamywaczy policyjnym dozorem. Grozi im do 10-lat więzienia.

Złodzieje ujęci na gorącym uczynku

Policjanci z IV komisariatu w Szombierkach zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o kradzież. Bytomianie zostali ujęci na gorącym uczynku przez policjantów. Złodzieje wynieśli z terenu firmy złom ważący 1540 kg wart ponad 1200 zł. Teraz grozi im kara 5 lat więzienia.

Policjanci z Bytomia zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o kradzież. Bytomianie zostali ujęci na gorącym uczynku przez policjantów jak wynosili złom z terenu firmy. Stróże prawa odzyskali złom ważący 1540 kg wart ponad 1200 zł. Sprawcy usłyszeli już zarzuty, do których się przyznają. Teraz grozi im kara do 5 lat więzienia.

fot. KMP Bytom