Kronika Policyjna: 27 grudnia [przegląd]


Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Jechał autem mając cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami

Bytomscy policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę. Tarnogórzanin prowadził forda pomimo, że posiada cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz mężczyźnie grozi do 2 lat za kratkami.

W poniedziałkowe popołudnie policjanci bytomskiej drogówki przy ul. Siemianowickiej zatrzymali do kontroli kierującego fordem. W trakcie kontroli okazało się, że kierującym jest 31-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór. Stróże prawa ustalili, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienie do kierowania pojazdami a decyzję wydał Starosta Tarnowskich Gór. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za nie stosowanie się do decyzji organu. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia.

Złamali sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

W poniedziałek policjanci z Bytomia zatrzymali dwóch mężczyzn. 47 i 22 - latka, którzy prowadzili samochody pomimo, że posiadali sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz mężczyznom grozi do 3 lat za kratami.

W poniedziałek popołudniu mundurowi z bytomskiej drogówki przy ul. Strzelców Bytomskich zatrzymali do kontroli kierowcę opla. Jak się okazało 47-letni mieszkaniec Bytomia nie miał prawa jazdy. Policjanci ustalili, że ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez bytomski sąd. Kolejnym zatrzymanym do kontroli był 22- letni kierowca opla mężczyzna jechał ul. Olszewskiego . Bytomianin również nie maił prawa jazdy. Stróże prawa sprawdzili, że mężczyzna ma czyny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany również przez bytomski sąd. Teraz mężczyźni odpowiedzą za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi im do 3 lat więzienia.

Okradł swojego szefa na 15 tys. zł

Policjanci z Bytomia zatrzymali 21-latka. Mężczyzna okradł swojego pracodawcę na blisko 15 tysięcy złotych. Jego łupem padł sprzęt komputerowy. Stróże prawa wszystko odzyskali. Mieszkaniec Piekar Śląskich usłyszał już zarzuty. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Stróże prawa z komisariatu przy ul. Rostka zostali powiadomieni przez właściciela jednej z firm o kradzieży. Pokrzywdzony złapał złodzieja na gorącym uczynku. Okazał się nim jego pracownik. 21-latek zanim został złapany na kradzieży, przygotował sobie sprzęt do wyniesienia. Na jego nieszczęście odkrył to jego pracodawca. Policjanci zatrzymali mieszkańca Piekar Śląskich, który trafił do policyjnego aresztu. Z relacji śledczych wynika, że mężczyzna okradał swojego szefa od września tego roku. Łącznie wyniósł z firmy sprzęt komputerowy wart blisko 15 tysięcy złotych. Kryminalni z komisariatu odzyskali cały łup złodzieja. 21-latek usłyszał już zarzuty. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Kolejne potracenie na pasach

Stróże prawa z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności czwartkowego wypadku z udziałem pieszej 72-latki. Mieszkankę Bytomia na pasach potrącił samochód osobowy kierowany przez 61-latka. Pokrzywdzona z ogólnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Okoliczności i przyczyny wypadku badają teraz bytomscy śledczy

W czwartek popołudniu przy ul. Powstańców Śląskich doszło do wypadku drogowego. 61-letni tarnogórzanin kierujący fiatem potrącił na przejściu dla pieszych kobietę. Jak wynika z wstępnych ustaleń policjantów 72-latka przechodziła przez pasy. Na skutek wypadku mieszkanka Bytomia z ogólnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Po udzielonej pomocy została zwolniona do domu. Stróże prawa kierującemu zatrzymali prawo jazdy. Teraz okoliczności i przyczyny wypadku badają bytomscy śledczy.

Niestety mamy kolejny przypadek potrącenia osoby na przejściu dla pieszych w ostatnim czasie. Jest to również przykład na to jak istotne i ważne dla naszego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych. Szczególnie w okresie zimowym gdy szybko zapada zmrok. Przypominamy i apelujemy do pieszych o noszenie elementów odblaskowych zwłaszcza teraz, kiedy zmieniające się szybko warunki atmosferyczne i wcześnie zapadający zmrok powodują znaczne pogorszenie widoczności i warunków drogowych.

Kradzieże prądu

Policjanci z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego wspólnie z pracownikami firmy dostarczającej energię elektryczną sprawdzili stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzieże prądu. „Lewe” podłączenia zlikwidowano w 2 mieszkaniach. Sprawcom grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Kontrolerzy z firmy energetycznej wspólnie z policjantami z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie kradzieży prądu. Kontroli dokonano między innymi w budynkach przy ul. Żeromskiego i Chrobrego. Sprawdzając stan instalacji policjanci ujawnili 2 przypadki podłączenia prądu „na lewo”. W miejscu, w którym powinien znajdować się licznik energii, była tzw „skrętka”. Nielegalne przyłącza zostały zlikwidowane i zabezpieczone przez prowadzących kontrole instalatorów. Za kradzież energii elektrycznej sprawcom grozi do 5 lat więzienia.

Pijany 20-latek zaatakował policjanta

Mundurowi z komisariatu w Szombierkach zatrzymali 20-latka. Mężczyzna podczas interwencji zaatakował policjanta i uderzając go w twarz. Bytomianin był pijany i noc spędził w areszcie. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

W środę w nocy mundurowi z komisariatu w Szombierkach podjęli interwencję w mieszkaniu przy ul. Piecucha. Dotyczyła ona mężczyzny, który głośno zachowywał się. W trakcie interwencji agresywny 20-latek zaatakował policjanta uderzając go w twarz. Pijanego bytomianina obezwładniono i trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał już zarzuty. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

8-latek wpadł pod samochód

Policjanci z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem pieszego 8-latka. Dziecko potrącił samochód osobowy kierowany przez 22-letnią mieszkankę Bytomia. Chłopiec z urazem obojczyka trafił do szpitala.

W środę po godzinie 19.00 na ul. Zamenhofa doszło do wypadku drogowego. 22-letnia mieszkanka Bytomia kierująca oplem potrąciła 8-letniego chłopca. Jak wynika z wstępnych ustaleń policjantów bytomskiej drogówki dziecko prawdopodobnie wbiegło za zaparkowanych pojazdów wprost pod nadjeżdżające auto. Kierująca była trzeźwa. Na skutek wypadku chłopiec z urazem obojczyka został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Okoliczności i przyczyny wypadku badają teraz bytomscy śledczy.

Potrącenie pieszego

Bytomscy śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku, przy ul. Konstytucji. Jadący fiatem 53-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej potrącił na pasach mężczyznę. 57-letni bytomianin doznał urazu głowy.

Do zdarzenia doszło w środę ok. godziny 17.00 na ul. Konstytucji. Z wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że 53-latek jadący fiatem prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu przez pasy. Na skutek zdarzenia 57-letni bytomianin doznał urazu głowy. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśniają śledczy z bytomskiej komendy.

Pieszy został potrącony

Policjanci z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem pieszego 42-latka. Mężczyznę przy ul. Chełmońskiego potrącił osobowy opel kierowany przez 33-latkę. Bytomianin doznał urazu nogi.

W poprzedni poniedziałek rano na ulicy Chełmońskiego doszło do wypadku drogowego. 33-letnia mieszkanka Bytomia kierująca osobowym oplem potrąciła przechodzącego przez jezdnię mężczyznę. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy doznał urazu nogi. Po udzielonej pomocy przez pogotowie został zwolniony do domu. Stróże prawa kierującej zatrzymali prawo jazdy. Teraz okoliczności i przebieg zdarzenia wyjaśniają bytomscy śledczy.

Złodziejka wyniosła ubrania na sobie

Bytomscy policjanci zatrzymali 58-letnią złodziejkę. Kobieta w sklepie w centrum Bytomia ukradła damską odzież wartości blisko 600 złotych. Mieszkankę Rudy Śląskiej na gorącym uczynku ujęli pracownicy ochrony sklepu. Zatrzymana usłyszała już zarzut. Grozi jej teraz do 5 lat więzienia.

W poprzedni poniedziałek około południa ochrona jednego z bytomskich sklepów ujęła na gorącym uczynku mieszkankę Rudy Śląskiej. Kobieta ukradła damską odzież, którą wyniosła w torbie. Na miejsce przyjechali policjanci z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego. Stróże prawa dodatkowo przy kobiecie znaleźli kolejne ubrania, które miała założone na sobie. Łącznie rudzianka ukradła odzież na kwotę blisko 600 złotych. Działanie złodziejki zauważyli pracownicy ochrony sklepu, którzy złapali ją na gorącym uczynku kradzieży. Mundurowi przewieźli zatrzymaną do komisariatu. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie zarzutu. Teraz 58 -latka odpowie przed prokuratorem. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Pijani kierowcy na bytomskich drogach

Mundurowi z bytomskiej drogówki zatrzymali 2 pijanych kierowców. Amatorzy jazdy na "podwójnym gazie" mieli od 0,6 do ponad 1 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Bytomska drogówka w poprzedni poniedziałek zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy prowadzili samochody po pijanemu. Pierwszy to 29-letni zabrzanin jadący oplem. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych na alei Jana Nowaka - Jeziorańskiego. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Drugim amatorem jazdy „na podwójnym gazie” okazał się 30-letni mieszkaniec Bytomia. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej na placu Kościuszki. Kierujący motorowerem miał ponad 1 promil alkoholu. Teraz kierowcy odpowiedzą przed sądem. Grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia.

Wpadli na kradzieży prądu

Policjanci z komisariatu przy ul. Rostka w Bytomiu wspólnie z pracownikami firmy dostarczającej energię elektryczną sprawdzili stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzieże prądu. „Lewe” podłączenia zlikwidowano w 2 mieszkaniach. Sprawcom grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Kontrolerzy z firmy energetycznej wspólnie z policjantami z komisariatu przy ul. Rostka w Bytomiu przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie kradzieży prądu. Kontroli dokonano między innymi w budynkach przy ul. Stanisława Witczaka i Władysława Reymonta. Sprawdzając stan instalacji policjanci ujawnili 2 przypadki podłączenia prądu „na lewo”. W miejscu, w którym powinien znajdować się licznik energii, była tzw „skrętka”. Nielegalne przyłącza zostały zlikwidowane i zabezpieczone przez prowadzących kontrole instalatorów. Za kradzież energii elektrycznej grozi do 5 lat więzienia.