Lubisz zabytki?

Pomóż największej i najsławniejszej encyklopedii na świecie - Wikipedii - sfotografować wszystkie zabytki Polski! Weź udział w konkursie "Wiki lubi zabytki".

Dwa lata temu roku konkurs "Wiki Loves Monuments" trafił do Księgi Rekordów Guinnessa w kategorii „Największy Konkurs Fotograficzny”. W 2012 roku Polska wyróżniła się na tle innych nacji, bowiem Polacy zgłosili do konkursu największą liczbę zdjęć - aż 51 tysięcy! W tegorocznej, polskiej edycji konkursu nagrodzone zostaną zarówno najlepsze fotografie, jak i osoby, które wyślą ich najwięcej. Łączna pula nagród wynosi 9 500 zł.

Reklama

Zadaniem w konkursie jest sfotografowanie zabytków nieruchomych wpisanych do rejestru. Pełna lista obiektów znajduje się na stronie "Wiki lubi zabytki", więc nie trzeba tracić czasu na szukanie rejestrów w internecie. Bytom w przyszłym roku będzie obchodzić 760-lecie i z oczywistych względów posiada wiele obiektów zabytkowych, więc nie trzeba daleko wyjeżdżać, aby wziąć udział w konkursie.

Fotografie będzie oceniać siedmioosobowa komisja, w skład której wchodzą przedstawiciele instytucji oraz fundacji Wikimedia. Wśród nich znajdują się m.in.: Ewa Caban ze Śląskiego Centrum Dziedzictwa oraz Rafał Michałowski, fotograf współpracujący z "Polityką", "Newsweekiem" i "Wprost". Nadsyłane zdjęcia nie mogą być wcześniej publikowane i koniecznie muszą być dobre jakościowo. W tym konkursie nie liczy się artystyczne ujęcie, lecz rzetelne przedstawienie obiektu.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie www.wikizabytki.pl.

Zobacz też:
Reklama